<< Wrz 2017 >>
Z logiką za pan brat
środa, 06 października 2010 12:54

Logika nie taka straszna

W piątek 01.10.2010 r. odbył się w naszej szkole warsztat lingwistyczny przygotowany przez Renatę Kostecką i Kamilę Gądek, pracownika naukowego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie zmagali się podczas czterogodzinnych zajęć z analitycznym myśleniem i wypróbowywali umiejętność dedukcyjnego badania hipotez. W praktyce wykorzystywali szkolną wiedzę językoznawczą.

Warsztat był powiązany z Międzynarodową Olimpiadą Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej, którą przybliżyły uczniom Kamila Gądek i Joanna Filipczak, również pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

Z zainteresowaniem w warsztacie uczestniczyli przedstawiciele uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i z Zespołu Szkół Budowlanych z Brzegu, z opiekunami: Beatą Olszewską i Beatą Pastuszką. Warsztat cieszył się uznaniem wszystkich uczestników, a zadania niecodzienne i niełatwe zwiększyły chęć ich rozwiązywania i „bawienia się” nimi w przyszłości.

Wszystkim chętnym do wzięcia udziału w jednej z dwunastu olimpiad międzynarodowych życzymy powodzenia i dotarcia do ostatniego etapu, który w 2011 r. odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

mgr Renata Kostecka, Iza Synowiec, praktykantka