<< Gru 2017 >>
Nowy Samorząd Uczniowski
piątek, 15 października 2010 20:24

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2010 W I LO W BRZEGU

30 września 2010 roku ustępujący Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zorganizował wybory, dzięki którym uczniowie I LO mieli możliwość wyboru nowych, uczniowskich, władz naszej szkoły. Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos”), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować. W skład komisji wyborczej wchodzili: Agnieszka Dublańska, Monika Jęczałek, Anna Antoniewicz i Mirosław Popiel.

Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.

Poniżej przedstawiamy dwa zestawienia ilustrujące wybory w naszej szkole. Pierwsza dotyczy frekwencji, druga zaś przedstawia szczegółowe wyniki i miejsca poszczególnych kandydatów.

• Liczba osób uprawnionych - 525
  • Liczba głosów oddanych - 429
  • Liczba głosów ważnych - 311
  • Liczba głosów nieważnych - 118
  • Frekwencja - 81.71%

1. PELIKAN Paweł - kl. I A - 3 - X miejsce
    2. MULARSKI Dawid - kl. I B - 15 - VIII
    3. KAROLEWICZ Arkadiusz - kl. I C - 16 - VII
    4. DĄBROWSKA Monika - kl. I D - 3 - X
    5. SYCHLA Jakub - kl. I E - 15 - VIII
    6. WIT Paweł - kl. II A - 36 - III
    7. ALEKSANDROWICZ Roksana - kl. II B - 32 - IV
    8. SZYMANIAK Piotr - kl. II C - 52 - II
    9. JĘDRZEJKO Natalia - kl. II D - 82 - I
    10. BAJRASZEWSKA Aleksandra - kl. II E - 32 - IV
    11. CZERKAWSKI Adrian - kl. II F - 25 - VI

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu została więc Natalia Jędrzejko (kl. II „d”), zaś jej zastępcą Piotr Szymaniak (kl. II „c”). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO. Na najbliższym zebraniu SU spośród przybyłych uczniów wybrany zostanie skarbnik SU.

mgr Wojciech Wolak, Opiekun Samorządu Uczniowskiego