<< Cze 2017 >>
Tylko słabi gracze biorą dopalacze
wtorek, 16 listopada 2010 09:00

Tylko słabi gracze biorą dopalacze

W środę 13.10.2010r. brałyśmy udział w przygotowanej przez pedagoga I LO w Brzegu mgr Renatą Kostecką kampanii profilaktycznej pod hasłem „STOP DOPALACZOM”. Na szkolnym korytarzu utworzyłyśmy piramidę potrzeb Maslowa i przeprowadzałyśmy ankietę wśród licealistów nt dopalaczy. Głównym pytaniem było: „W którym miejscu w piramidzie Maslowa umieściłabyś/umieściłbyś dopalacze?”

Odpowiedzi były różne, większość uczniów stawia je obok, nie utożsamia z pozornym zaspokajaniem potrzeb takich jak: potrzeba przynależności czy uznania. Kampanii towarzyszyły różne hasła: „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”, „Dopalacze mordercy wolności”, „Stop dopalaczom. Młodzież chce żyć”. Młodzież dyskutowała na temat dopalaczy na osobnych zajęciach w auli szkolnej. Podczas dyskusji został przedstawiony przykład chłopca, który szukał pomocy po zażyciu dopalaczy. Uczniowie bliżej zapoznali się z konsekwencjami ich zażywania.

Barbara Siupika, Iza Synowiec, praktykantki