<< Lis 2017 >>
czwartek, 02 grudnia 2010 14:04

Zamkowy Turniej Poetycki

i sukcesy licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego

XXI Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich rozpoczął się Zamkowym Turniejem Poetyckim, w którym brali udział uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z wierszami lub poezją śpiewaną własnego autorstwa. Gośćmi a zarazem i jury byli poeci z Opolszczyzny i zagranicy: Rosji, Czech, Zaolzia, Serbii, Litwy oraz Węgier, którzy na początek przedstawiali swoje dzieła nie tylko w języku polskim, ale także czeskim oraz niemieckim.

Wśród uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych znalazł się także młodszy uczestnik, reprezentant czwartej klasy szkoły podstawowej. Zaprezentował on wiersz, którym rozbawił publiczność znajdującą się w sali koncertowej brzeskiego zamku.

Rywalizacja wśród uczestników była duża. Każdy starał się wypaść jak najlepiej oraz liczył na przychylność jury. Wyniki, długo oczekiwane, ogłosił przedstawiciel wydziału kultury przy Urzędzie Marszałkowskim Pan Janusz Wójcik. Podsumował on starania wszystkich uczestników, podkreślając wysoki poziom rywalizacji. Podkreślił też różnorodność oraz dojrzałość zaprezentowanych prac. Namawiał także, by doskonalić się w pisaniu, gdyż nie jest to łatwa sztuka.

Wyniki konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Pierwsze miejsce:

• Klaudia Mierzwińska, LO Grodków
  • Roksana Aleksandrowicz, I LO Brzeg (klasa 2b - opiekun mgr G. Woźniak)

Drugie miejsce:

• Patryk Szpajcher, ZSZ 1 Brzeg
  • Justyna Styrna, I LO Brzeg (klasa 1a - opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

Wyróżnienia:

• Patrycja Kilimiak, I LO Brzeg (klasa 2d - opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)
  • Ewa Kuśmierzak, ZSB 1 Brzeg; Rafał Rutowicz, LO Grodków

Napisała: Laura Szymaniak, kl. Ia