Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
<< Sty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama
Szkolne Koło Caritas już działa! I to jak!
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 grudnia 2010 12:28

Szkolne Koło Caritas już działa!    Szkolne Koło Caritas, które powstało w obecnym roku szkolnym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Brzegu, zainaugurowało swoją działalność od charytatywnej zbiórki darów dla najuboższych mieszkańców naszego miasta. Uczniowie reprezentujący dwie klasy 1a, 1b oraz 2f dzięki uprzejmości dyrekcji sklepów Carefour - Express oraz Intermarche w Brzegu a także Bort-Wimar w Skarbimierzu zbierali w siedzibach ww. sklepów dary w postaci produktów spożywczych.

    Jak na pierwszą tego typu akcję jej rezultaty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać pokaźną partię artykułów spożywczych, które przydzielone zostaną najbardziej potrzebującym rodzinom skupionym wokół dwóch brzeskich parafii - Parafii pw. Św. Mikołaja oraz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Taki przydział nie jest przypadkowy, gdyż nasze szkolne koło ściśle współpracuje z tymi właśnie parafiami.

    Opiekunami szkolnego koła są siostra mgr B. Zegar oraz mgr I. Pasierska. Dzięki ich staraniom i przy czynnym udziale innych nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego - m.in. mgr A. Łojowskiej - pierwsza akcja członków Szkolnego Koła Caritas odniosła tak duży sukces. Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do realizacji naszego zadania. Mamy nadzieję, że kolejne nasze akcje również odniosą sukces. Działamy przecież dla dobra innych ludzi.

Autor: mgr M. Szkudlarek