Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Koncert Mikołajkowy 2010 w I LO
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 grudnia 2010 10:03
Koncert Mikołajkowy 2010 w I LO


   Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami, mającymi według tradycji, miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem na łonie rodziny, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

   Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, mgr. Wojciechem Wolakiem, organizuje Koncert Mikołajkowy.

   W tym roku nie mogło być inaczej – 3 XII 2010 roku klasy pierwsze i drugie zostały zaproszone do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – wpływy z tegorocznej imprezy przeznaczone będą na pomoc najuboższym z naszej szkoły oraz modernizację szkolnego sprzętu muzycznego.

   Po wielu godzinach prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Last Christmas”, „Na całej połaci śnieg” czy też „Pada śnieg”) zawierał m.in. kolędy. Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców (będących teraz w klasie drugiej i trzeciej) wzięli w nim udział przedstawiciele klas pierwszych. Koncert prowadziła Anna Antoniewicz z klasy III „a”, a swój talent mieli okazję zaprezentować: Ewelina Poświstak i Piotr Mędykowski (kl. I „b”), Magdalena Trembecka (kl. I „c”), Karolina Pawlicka (kl. I „e”), Karolina Pach (kl. II „b”), Agnieszka Musiał, Artur Ruszała i Dawid Suchecki (kl. II „c”), Aleksandra Pietraszewska (kl. II „d”), Małgorzata Dudzik i Anna Tomczak (kl. III „a”), Agnieszka Dublańska (kl. III „d”), Jakub Jelonek (kl. III „e”) oraz Tina Kasprzak (kl. III „f”). Nad właściwą oprawą muzyczną czuwał Patryk Woźniak z klasy II „c”.

   Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na dwa wydarzenia, mające miejsce w czasie koncertu. Pierwszym było użycie przez Artura Ruszałę „szpadlowej” gitary (kto był i widział, ten wie, o co chodzi) w utworze AC/DC, drugim zaś (związanym z marzeniem Tiny Kasprzak) był występ naszej polskiej Lady Gagi Dudzik w duecie z Anną Tomyczak (Tomczak).

   Organizator koncertu, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)Autorką zdjęć jest Aleksandra Usowska z klasy IIIa

A oto playlista z występami, jakich byliśmy świadkami podczas Koncertu Mikołajkowego