<< Lip 2017 >>
"Dzień Hakowicza" w I LO
poniedziałek, 14 lutego 2011 16:45

"Dzień Hakowicza" - 4 lutego 2011 roku

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu już po raz czwarty biorą udział w ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka, promującej profilaktykę nowotworową. W tym roku pięcioosobowy zespół o nazwie Deep Breath w składzie: Roksana Aleksandrowicz, Karolina Gustowska, Karolina Janas, Katarzyna Sukienniak i Filip Roman zmierzył się z problemem raka płuc.

W ramach działań mających na celu szerzenie wiedzy na temat tego nowotworu, a także z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, młodzież 4 lutego zorganizowała "Dzień Hakowicza". Rozpoczął się on wykładem dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Następnie uczniowie „Starego” ruszyli na ulice Brzegu w pochodzie zachęcającym do profilaktyki nowotworowej. Kolumną ponad 120 osób przeszli przez Park Centralny na Rynek, wokół ratusza, a następnie przez Plac Zamkowy na dziedziniec zamku. Marszowi towarzyszyły wykonane własnoręcznie transparenty oraz okrzyki: „Nowotwory to potwory!”, „Mamy haka na raka!” i wiele innych.

W tym czasie zespół Deep Breath rozdawał przechodniom ulotki i książeczki dotyczące walki z rakiem oraz wyjaśniał, na czym polega akcja Mam Haka Na Raka. Bezpieczeństwa młodzieży strzegła policja i straż miejska.

Na dziedzińcu zamku młodzież ustawiła się w żywy kształt płuc. Wymagało to dużych umiejętności komunikacyjnych.

Gratulujemy młodym ludziom zaangażowania w takie akcje prospołeczne.

Zapraszamy jednocześnie do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia dostępnej w dziale GALERIE.

Miło jest nam również ogłosić, iż w ramach naszych działań udało się nam zdobyć poparcie bardzo ambitnego zespołu "Pajujo", który w rytmach ska oraz reggae próbuje odwieść młodych ludzi od nałogu tytoniowego. Tekst piosenki, którą można wysłuchać na poniższej stronie idealnie pasuje do tematyki naszej działalności w ramach tegorocznej edycji programu MHNR4. Zespół Deep Breath dysponuje zgodą na publikacje utworu.

Życzymy miłego odbioru.

Autor: Karolina Gustowska, klasa 2b