<< Maj 2017 >>
Szkolna eskapada narciarska
wtorek, 29 marca 2011 05:54

Białe szaleństwo w Czarnej Górze

Jedną z najbardziej udanych inicjatyw I LO w tym roku była z całą pewnością zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego wycieczka w góry. Na początku marca uczniowie jeżdżący na nartach i snowboardzie mieli doskonałą okazję, aby "wyszaleć się" przy doskonałych warunkach, jakie oferował ośrodek w Czarnej Górze.

Punktualnie o 7:00 pierwszego marca 2011r. młodzież zapakowała swój sprzęt i bagaże do komfortowego autobusu turystycznego i wyruszyła spod szkoły w Brzegu. Podróż przebiegała spokojnie, około godziny 9:30 autobus zatrzymał się na parkingu zaledwie kilkanaście metrów od wyciągu. Nie marnując czasu narciarze i snowboardziści odebrali trzydniowe karnety i ruszyli na górę. Warunki panujące na stokach pozytywnie zaskoczyły grupę. Dośnieżane zbocza świeciły nieskazitelną bielą pomimo, iż śnieg już dawno znikł z sąsiednich górek. Uczniowie naszej szkoły - i to bez względu na poziom zaawansowania - z radością szusowali aż do zamknięcia wyciągów. W autokarze jadącym na miejsce zakwaterowania widać było zmęczenie, lecz ciepły posiłek czekający w pensjonacie „Diana” postawił większość na równe nogi.

Willa to przestronny, przystosowany do noclegu dużych grup ośrodek. 2-3 osobowe pokoje z łazienką oferowały wysoki standard. Miejscem spożywania posiłków i gromadzenia się młodzieży wieczorami była przestronna, urządzona na góralską modłę jadalnia. Dodatkowo do tworzenia przyjaznej atmosfery przyczyniła się uprzejma obsługa.

Podczas pierwszego wieczoru nauczyciele WF postanowili zorganizować krótką lekcję na temat rodzajów sprzętu narciarskiego oraz jego konserwacji. Wykład prowadzony przez pana P. Kiełtykę zakończony był pokazem smarowania nart. Informacje, jakie przyswoili uczniowie z pewnością przydadzą się im, gdy dojdzie do kupna własnych nart.

Kolejny dzień - jak i pozostałe - upłynął pod znakiem białego szaleństwa. Młodzież ponownie powróciła na obiadokolację, lecz tym razem bez odpoczynku po posiłku udała się na basen. Po powrocie do ośrodka nadszedł czas na kolejną atrakcję dnia, a właściwie wieczoru. Rozpalono ognisko, przy którym można było usmażyć kiełbaski i posiedzieć do czasu ciszy nocnej.

Trzeci dzień rozpoczął się rutynowo: pobudka przed 8:00, śniadanie i przejazd na świeżo „wyratrakowane” stoki. Uczniowie zgodnie podsumowali podczas jazdy, iż to już trzeci dzień doskonałych warunków, dzięki którym zjazdy to sama przyjemność.

Zaletą wyjazdu był nie tylko bogaty plan zajęć, ale również dobre zakwaterowanie oraz wyśmienite warunki do jazdy na nartach. Uwagę należy zwrócić na niski koszt wycieczki. Spowodowane było to doskonałą organizacją oraz sporym dofinansowaniem.

Wyjazd, którego głównym inicjatorem była pani B. Czyż okazał się wielkim sukcesem. Wszyscy narciarze byli zadowoleni i zgodnie powtarzali prośbę o organizację podobnej wycieczki w przyszłym roku.

Autor: Artur Grzesiak, 2c

Autorzy zdjęć: mgr B. Czyż, Sandra Pantoł, Angelika Kamińska