<< Paź 2017 >>
Konkurs językowy "Pokaż nam język" edycja 2011
niedziela, 10 kwietnia 2011 09:37

Konkurs językowy "Pokaż nam język" - edycja 2011

Konkurs językowy pod nazwą "Pokaż nam język" to sztandarowy produkt Wyższej Szkoły Bankowej zachęcający młodych ludzi do nauki języków obcych. Warto podkreślić, iż jest to konkurs sprawdzający wiedzę z trzech języków obcych: języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Od wielu już lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego startują w kolejnych edycjach odnosząc niemałe sukcesy.

W tegorocznej edycji w etapie szkolnym zarejestrowano 58 uczniów. Największym powodzeniem cieszył się wśród uczniów naszej szkoły język angielski (zarejestrowano 44 uczniów), przed językiem niemieckim (8 uczniów) oraz językiem francuskim (6 uczniów). W ramach szkolnych eliminacji polegających na wypełnieniu testu językowego w formie on-line wyłoniono po trzech najlepszych uczniów z każdego z ww. języków. W ten sposób reprezentantami szkoły w kolejnym etapie zostali:

• Marek Gołąbek - klasa 2d
  • Mateusz Hejduk - klasa 3c
  • Aleksandra Pietraszewska - klasa 2d

Język niemiecki

• Agnieszka Sokołowska - klasa 1b
  • Anna Mrozińska - klasa 3d
  • Arleta Stadniczuk - klasa 1b

Język francuski

• Anna Tomczak - klasa 3a
  • Paweł Wit - klasa 2a
  • Maciej Świderski - klasa 2e

7 kwietnia 2011 roku odbył się etap wojewódzki. Uczniowie zgromadzeni w opolskiej siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej stanęli przed kolejnymi zadaniami. Podstawowym było rozwiązanie testu, tym razem składającego się ze 100 pytań. W ten sposób wyłoniono po 5 najlepszych uczniów z każdego ze sprawdzanych języków. Miło jest nam poinformować, iż w gronie 5 finalistów z języka francuskiego znalazł się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, Maciej Świderski z klasy 2e. Reprezentanci naszej szkoły w języku angielskim nie zdołali zakwalifikować się do części ustnej. Warto jednak podkreślić, iż rywalizacja w tej kategorii była największa.

Część ustna, do której zakwalifikował się Maciej, to dyskusja na tematy, które w tegorocznej edycji dotyczyły internetu. Młodzi ludzie, reprezentujący różne szkoły Opolszczyzny, wykazali się nie lada wiedzą językową jak i merytoryczną. Rywalizacja sprawiła, iż w rezultacie Maciej sklasyfikowany został na piątej pozycji. GRATULUJEMY!

Za rok już kolejna edycja. Zapraszamy do udziału.

Oto zdjęcia z wydarzenia: