<< Kwi 2017 >>
1718192223
"Liczę na Was..."
niedziela, 15 maja 2011 18:58

„Sztuka to wielkie ucho i wielkie oko świata; słyszy i widzi

- i ma zawstydzać, drażnić, budzić sumienie, wymierzać”.

Józef Conrad-Korzeniowski

W dniu 20 kwietnia w naszej szkolnej auli, odbył się apel nawiązujący do wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. W atmosferę zadumy nad najważniejszymi momentami dla chrześcijan z życia i działalności Chrystusa, wprowadziły nas uczennice przez śpiew i recytację. Wystąpiła również „PANTOMIMA” pod kierownictwem s. Barbary Zegar. Mogliśmy zobaczyć interpretację sceny rozgrzeszenia kobiety cudzołożnej, wyzwolenia opętanego i napomnienia bogacza przez Jezusa. Każde wydarzenie z czasów Chrystusa miało odpowiednik w życiu współczesnym. Punktem kulminacyjnym inscenizacji było utworzenie z układanki pudeł wizerunku Jezusa, w który uczniowie przedstawiający poszczególne grzechy wbili ogromne drewniane kołki symbolizujące koronę cierniową. W auli zapanowała cisza, a czerwone światło ogarnęło całą scenę. Bez dosłownie zobrazowanego ukrzyżowania, udało się przekazać widowni wymiar Misterium Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Inscenizacja została przyjęta entuzjastycznie przez uczniów, tak jak podczas występów w kościołach p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Mikołaja. Zwieńczeniem apelu, stały się życzenia złożone przez przedstawicieli „PANTOMIMY”, skierowane do całej społeczności szkolnej.

Autor: Katarzyna Wiśniewska, klasa Ia