<< Lis 2017 >>
Dzień otwarty w I LO - 20 maja 2011
wtorek, 31 maja 2011 04:48

Dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Brzegu - relacja z 20 maja 2011 roku

Maj matematycznie

20 maja 2011r., podczas tegorocznych „Drzwi otwartych” w I LO w Brzegu, został rozegrany konkurs matematyczny pod hasłem „Matematyczna Majówka”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział siedem dwuosobowych drużyn z brzeskich gimnazjów. Do stolika jury zaproszono: panią Zdzisławę Szkotak – Przewodniczącą Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Oddział Opole, panią Annę Bogdańską – nauczycielkę matematyki w I LO oraz panią Jolantę Kopij, członka Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Konkurs przeprowadzili uczniowie I LO : Katarzyna Skotnicka, Paweł Wit, Michał Prorok, Klaudia Kawiak, Aleksandra Wantuch, Patrycja Kilimiak, pod opieką nauczycielki matematyki pani Sylwii Kownackiej.

Widoczne na początku nerwowe napięcie wśród drużyn, już po pierwszej konkurencji zamieniło się w zapamiętałą rywalizację o punkty. Zadania dla uczestników naszego konkursu były niebanalne. Miały one pokazać, że matematyka łączy wiele dziedzin naszego życia. Konkurencja o jednostkach miar i wag, o datach zapisanych w systemie rzymskim, czy wreszcie spojrzenie na sześcian okiem architekta – oto przykłady zadań, którymi staraliśmy się propagować matematykę. Były także atrakcje dla kibiców: pytania dla widowni, ciekawe złudzenia optyczne oraz występ szkolnego zespołu w składzie: Tomasz Jędrysiak , Aleksandra Pietraszewska, Artur Ruszała, Dawid Suchecki, Wojciech Rosiński, Mariusz Niechcaj, Filip Wiecheć, Tomasz Sobolewski.

Pierwsze trzy miejsca zajęli w kolejności (od pierwszego): Adrian Elżbieciak i Oskar Lach (PG nr 3), Ewa Ostrycharz i Patrycja Zacierka (PG nr 1), Katarzyna Michalak i Urszula Baran (PG nr 3). Każdy uczestnik „Matematycznej majówki” otrzymał dyplom oraz nagrodę lub upominek, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy I LO oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki Oddział Opole, a wręczyła je pani Zdzisława Szkotak.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu w I LO !