<< Cze 2017 >>
czwartek, 02 czerwca 2011 12:43

Świetna sprawa – bombowa zabawa

II Zjazd Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu dnia 28.05.2011

Sobotnie spotkanie młodzieży i dzieci było miłym sposobem spotkania wokół Chrystusa w Eucharystii, a później świetnej zabawy w Szkole Podstawowej nr 83 we Wrocławiu, w dziękczynieniu za postać błogosławionego Jana Pawła II.

Część druga rozpoczęła się od przedstawienia przez nasze Szkolne Koło pantomimy „To właśnie jest odwaga”. Przyglądając się krótkim występom poszczególnych Kół mogliśmy zapoznać się z ich pomysłami i czynną działalnością w swoich środowiskach. Dla pokrzepienia ciała organizatorzy przygotowali grochówkę i smaczną bułeczkę. Był to też czas by się wzajemnie poznać, wymienić doświadczenia i wzorować się na sobie nawzajem.

Urzekającym było podkreślane przez wielu służenie bliźnim w bezinteresownej formie. Zorganizowane zawody i konkursy pokazały talenty, sprawności, doping i ogromną radość. Mogliśmy poczuć, że w podejmowanych działaniach nie jesteśmy sami, a także dobrze się bawić w towarzystwie innych wolontariuszy.

Poniżej znajduje się film z występu, jaki odbył się z okazji Dnia Papieskiego (10 października 2010 roku) i który uczestnicy spotkania Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu mieli możliwość doświadczyć samemu.