<< Maj 2017 >>
Szkolny, jesienny spływ kajakowy
czwartek, 29 września 2011 17:41

Szkolny, jesienny spływ kajakowy

28 września 2011 roku w środowy poranek uczniowie naszej szkoły wyruszyli na kolejny już spływ kajakowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Spływ rozpoczęliśmy w Skorogoszczy na Nysie Kłodzkiej. Na wodę wypłynęło 12 kajaków i 4 motorówki. Do pokonania mieliśmy trasę około 15 km, zarówno Nysą Kłodzką, jak i Odrą.

Przez pierwsze kilka kilometrów musieliśmy nauczyć się panować nad kajakami, na szczęście spokojny nurt rzeki ułatwił nam to zadanie. Po kilku kilometrach spędzonych na podziwianiu widoków wokół rzeki dotarliśmy do ujścia Nysy Kłodzkiej. Tam na naszej drodze pojawiła się śluza w Zwanowicach, gdzie, zapewne większość z nas, miała po raz pierwszy okazję zobaczyć, na czym polega śluzowanie. W niespełna kilka minut obniżyliśmy się o ok. 5 metrów. Dalej płynęliśmy już Odrą. Było coraz ciężej, ale panowie ratownicy z brzeskiej grupy WOPR pomagali i ‘holowali‘ nas na wodzie, gdy opuściły już siły. Na szczęście odbyło się też bez kąpieli w wodzie.

Po ponad 4 godzinach męczącej drogi dopłynęliśmy w końcu do stanicy WOPR-u przy ulicy Grobli w Brzegu. Tam zmęczeni, ale i zadowoleni zakończyliśmy spływ wspólnym grillem. Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję, że nie ostatni.

Autor: Paulina Onyszkiewicz, klasa 2c

Poniżej zdjęcia ze spływu. Pełna galeria zdjęć znajduje się w dziale GALERIE (link w panelu po lewej stronie).