<< Wrz 2017 >>
WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2011 W I LO W BRZEGU
poniedziałek, 17 października 2011 19:08

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO 2011 W I LO W BRZEGU

30 września 2011 roku ustępujący zarząd Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zorganizował wybory, dzięki którym uczniowie I LO mieli możliwość wyboru nowych, uczniowskich władz naszej szkoły. Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos”), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować. W tym roku jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ 9 października 2011 roku wszyscy dorośli Polacy będą mieli możliwość wyboru posłów i senatorów.

W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodzili: Justyna Niziołek, Alicja Grudzińska, Arleta Stadniczuk, Anna Tomczyszyn i Katarzyna Grzegorczyk.

Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.

Warto zwrócić uwagę, iż w porównaniu z ubiegłorocznymi wyborami zwiększyła się frekwencja, jak i ilość głosów ważnych.

Poniżej przedstawiamy dwie tabele ilustrujące wybory w naszej szkole. Pierwsza dotyczy frekwencji, druga zaś przedstawia szczegółowe wyniki i miejsca poszczególnych kandydatów.

Liczba osób uprawnionych

NIZIO Wojciech

II E

VI

Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu została więc Ewelina Florków (kl. II „a”), zaś jej zastępcą Karol Maryszczak (kl. II „c”). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO w najbliższym roku szkolnym 2011/2012.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)