Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
<< Paź 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Reklama
Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 października 2011 12:52Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

   30 września 2011 roku siedmioosobowa reprezentacja uczniów z klasy IID, uczestniczyła w Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Celem tego spotkania było zaprezentowanie, jakie zmiany zaszły dzięki inwestycjom dofinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2007-2013.

   Młodzież z naszego liceum pokazała, jak można w sposób zarazem wesoły jak i treściwy opowiedzieć o dotacjach z Unii Europejskiej. Treści te zaprezentowali w formie opowiadania o „Brzeskim Zielonym Kapturku”. Dziewczynka i Wilk ‘spacerowali’ ulicami naszego miasta i opowiadali, co zmieniło się na przełomie lat dzięki funduszom z RPO. W trakcie przestawienia wyświetlony był także film. Prezentacja multimedialna dotyczyła inwestycji w powiecie brzeskim, a dokładnie, w naszym mieście.

   Przygotowany przez uczniów I LO spektakl słowno-muzyczny zawierał animacje zdjęciowe, krótkie zmontowane filmiki oraz grę sceniczną aktorów. Całość uzupełniona była odpowiednio dobranym podkładem muzycznym z tekstami polskich piosenek. Prezentacja została przygotowana przez grupę uczniów (Marię Koralewską, Karolinę Kocher, Joannę Hnat, Aleksandrę Bochniarz, Michała Podgórecznego, Adama Popeckiego). Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego, mgr Olga Chimczak, dopingowała młodzież do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i... opłacało się! Przedstawienie to spotkało się z ogromną aprobatą wszystkich obecnych na sali, a aktorzy byli długo oklaskiwani. Jury prezentacja również bardzo się podobała, co udowodniło przyznając pierwsze miejsce w województwie właśnie naszej szkole!

   Smak zwycięstwa I LO poczuło ponownie, gdy Aleksandra Piotrowicz została okrzyknięta zwyciężczynią konkursu plastycznego (zorganizowanego także przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych). Praca Oli okazała się najpiękniejsza spośród ponad kilkudziesięciu innych obrazów.

   Po odebraniu nagród wszyscy z ogromnymi uśmiechami na ustach wrócili do domów.

Informacje na temat zjazdu można też znaleźć klikając na L I N K

Autor: Aleksandra Bochniarz, klasa 2d