<< Sie 2017 >>
Święto wszystkich nauczycieli - Dzień Edukacji Narodowej 2011
wtorek, 01 listopada 2011 20:08

Święto wszystkich nauczycieli

W czwartek 13 października 2011 roku w auli I LO odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obchody tej rocznicy są bardzo ważne dla polskiego szkolnictwa. Upamiętniają powstanie Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Ten dzień jest również świętem Nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

Na apelu gościliśmy Starostę Powiatu Brzeskiego - Pana Macieja Stefańskiego oraz pracownika Starostwa, Krystiana Ławreniuka. Panie polonistki wraz z uczniami przygotowały program artystyczny. Krótka inscenizacja stała się także upominkiem dla pracowników szkoły oraz małą lekcją historii dla naszych uczniów. Występ rozpoczął się krótkim wstępem, w którym przypomnieliśmy powód naszego spotkania. Później „pokarmem dla duszy” stała się twórczość muzyczna oraz recytacje naszych kolegów. Na saksofonie zagrała Agnieszka Sokołowska. Koncert na pianinie wykonał Konrad Maryszczak a na gitarze zagrał Jakub Dębski. Dźwięki muzyki przeplatały się z poezją poświęcona osobie Nauczyciela recytowali: Paweł Witt, Kornela Bednarek, Urszula Baran i Tomasz Dylak. Oczywiście nie obyło się bez śpiewu. Piosenkę pt. „Dni, których nie znamy” zaśpiewał Max Rezmer, „Chodź, pomaluj mój świat”- Katarzyna Wiśniewska, a cały apel zamknęła piosenka finałowa pt. „O niebo lepiej” w wykonaniu Aleksandry Pietraszewskiej.

Występ został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez gości, nauczycieli jak i przez uczniów. Usłyszeliśmy od Pana Starosty życzenia skierowane do pracowników szkoły, a na ręce Pani Dyrektor złożono kwiaty i podziękowanie. Uczniowie także wyrazili nauczycielom swoją wdzięczność gromkimi oklaskami.