Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Samorząd Uczniowski i jego internetowy organ prasowy
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 listopada 2011 14:33

Samorząd Uczniowski i jego internetowy organ prasowy

   W październiku 2011 roku władze Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu wraz ze swym Opiekunem, mgr Wojciechem Wolakiem, podjęły decyzję o uruchomieniu w Internecie oficjalnego magazynu SU I LO, w którym rolę dziennikarzy pełnić będą nasi uczniowie.

   W skład redakcji magazynu weszły dziewczęta z klasy II „a” o profilu humanistycznym: Karina Birecka, Karina Bojko, Anita Budzik, Adriana Jarosz, Ewelina Florków, Monika Stopka, Justyna Styrna, Katarzyna Wiśniewska i Agata Zięba. Praca przy redagowaniu tytułu z pewnością będzie dla nich cennym doświadczeniem na przyszłość. Pieczę nad projektem sprawuje mgr Wojciech Wolak (OSU).

   Tematyka artykułów zamieszczanych w magazynie oscylować będzie wokół zagadnień, które w dane chwili są istotne oraz tych, które mogą szczególnie zainteresować naszych czytelników (moda, ciekawa książka czy też interesujący film). I tak np. w październiku nasi reporterzy przeprowadzili na ulicach Brzegu sondę związaną ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi; kolejne artykuły w tym numerze odnosiły się m.in. do spraw związanych z kuchnią oraz miejscami, które warto odwiedzić. Z kolei motywem przewodnim listopadowego numeru będą andrzejki i 93. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabraknie też stałych punktów tytułu, jak choćby inspiracji modowych czy też sprawozdania z koncertu (w formie recenzji).

   Tytuł nie jest przypadkowy, gdyż miejsce, o którym mowa, stało się kultowym dla wielu byłych i obecnych uczniów naszej szkoły.

   Na pierwszych zebraniach redakcyjnych ustalono, iż magazyn będzie ukazywał się na razie co miesiąc. A oto adres „Za winklem”: https://sites.google.com/site/zawinklem/. Również na stronie internetowej szkoły znajduje się odnośnik, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można trafić na stronę z magazynem (lewy panel pod kanałami wideo).

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego I LO)