<< Kwi 2017 >>
1718192223
W I LO rusza akcja "Góra grosza"
niedziela, 27 listopada 2011 15:12

JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI „GÓRA GROSZA”?

21 listopada 2011 roku Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu pod opieką mgra Wojciech Wolaka włączył się w szlachetną akcję „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W tym roku Towarzystwo „Nasz Dom” (organizator całej akcji) chciałoby skupić się na realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do domu, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom.

Zbiórka pieniędzy (monet od 0,01 gr do 5zł) przeprowadzana jest przez władze SU I LO. Możliwe jest ofiarowanie większych nominałów, jednakże – jak podaje Regulamin akcji „Góra Grosza” – organizatorom szczególnie zależy na uświadomieniu uczniom, iż najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja w naszej szkole potrwa od 21 listopada do 2 grudnia 2011 roku, zaś wpływy z niej, zgodnie z regulaminem akcji, przekazane zostaną Towarzystwu „Nasz Dom” w styczniu 2012 roku. Monety będą zbierane w trakcie zajęć lekcyjnych, istnieje także możliwość przekazania ich przez skarbników klasowych władzom SU I LO.

Warto wspomnieć też, iż od dwunastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)