Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
<< Sty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama
SKC 2011/2012 - ...nowe marzenia, plany i nadzieje ...
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 grudnia 2011 16:59

…nowe marzenia, plany i nadzieje…    Nowy rok 2011/ 2012 - nowy rok nauki i pomocy. My wolontariusze SKC pragniemy przeżyć jako doświadczenie edukacyjne ustanowionego przez Radę UE Roku Działalności Wolontariackiej na rzecz aktywnego obywatelstwa. Motywem naszych działań jest miłość Boga do człowieka, oraz spontaniczna wrażliwość na potrzeby bliźnich.

    Na spotkaniu organizacyjnym opiekunowie przypomnieli nam cele wolontariatu chrześcijańskiego:

 • Troska o ciało i potrzeby doczesne musi być powiązana z pomocą bliźnim w rozwoju, aż do świętości włącznie.
 • Każdy wolontariusz powinien zadbać o pogłębioną formacją w duchu Ewangelii.
 • Postawa zaangażowania winna być jedną z form miłości bliźniego, czyli bezinteresowną troską o znajdujących się w potrzebie; chorych uczniów naszej szkoły, biedne i wielodzietne rodziny, samotnych i bezradnych.

  Przyjęto plan pracy Szkolnego Koła „Caritas”, który umożliwi nam rozwój umiejętności i kompetencji społecznych. • „Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”.

 •     Odpowiedź czynem podjęli wolontariusze: Arkadiusz Popiel, Mateusz Łukowski, Agnieszka Sokołowska, Klaudia Kawiak, i 28 sierpnia 2011 roku rezygnując z weekendu wakacyjnego służyli pomocą w obsłudze II Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych w Henrykowie wraz z wolontariuszami „KSM” i „Caritas”. Atmosfera ciepła wytworzona przez J. Em. Ks. kard. Henryka Gulbinowicza i odniesienia do nauki Jana Pawła II wzbudzały na twarzach pielgrzymów radość i nadzieję. Czasem integracji stał się obiad, występy i zabawy zespołowe. Dla wielu młodych było to poznanie przesłania „W komunii z Bogiem”, doświadczenie i pytanie o sens życia, dziękczynienie za zdrowie i talenty. • „Nie ma miłości bez solidarności”
 •     Życie w obecnych czasach wskazuje na powyższy filar polskiego społeczeństwa. Różnice powstające miedzy najbogatszymi a najbiedniejszymi są coraz bardziej odczuwalne. W poczuciu miłości i siły tkwiącej we wspólnej odpowiedzialności, wolontariusze SKC przeprowadzili akcję „Tornister” wśród kolegów, zbierając przybory szkolne i datki materialne na zakup podręczników. Obdarowano 10 osób w tym czworo naszych licealistów.

  Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty” której celem jest wpływanie na pozytywne postawy obywateli w stosunku do ludzi potrzebujących, kreowanie postaw pomocy środowisku osób dotkniętych cierpieniem i chorobą, zainteresowała wolontariuszy Koła SKC.

      Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 5-letniemu Wiktorkowi Zielińskiemu, który urodził się z niedorozwojem kości udowej, obecnie jego prawa nóżka nie rozwija się prawidłowo i jest o 20cm krótsza od lewej, a prawidłowe poruszanie się zapewnia mu proteza wyrównawcza. Aby utrzymać sprawność Wiktorka niezbędna jest ciągła i bardzo kosztowna rehabilitacja.

      Dnia 22 i 23 września 2011 roku na terenie szkoły wolontariusze Szkolnego Koła „Caritas” sprzedawali cegiełki z których pieniądze zostały przeznaczone na pomoc Wiktorkowi. Suma którą udało nam się zebrać wyniosła 85,20zł.
  Dziękujemy za pomoc!

  Anita Budzik