<< Gru 2017 >>
192021222324
,,Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja’’
czwartek, 08 grudnia 2011 21:15

Andrzejki w I LO

,,Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja’’ - tak głosi staropolskie przysłowie, gdyż wigilia dnia św. Andrzeja, to tradycyjny wieczór wróżb i czarów. Andrzejki są specjalną okazją do organizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem.

Dnia 29 listopada 2011 roku w auli naszego liceum miała miejsce zabawa andrzejkowa. Została przygotowana przez klasę I B.

Wieczór rozpoczęliśmy od poznania imienia naszej przyszłej miłości za sprawą znanej wróżby. Polegała ona na tym, że należało przebić szpilką papierowe serce, na którego odwrocie znajdowały się imiona. Wedle wróżby to imię, w które trafiła szpilka należy do przyszłego wybranka. Nie obeszło się również bez tradycyjnego lania wosku oraz wróżenia przy użyciu butów, dzięki któremu mogliśmy się dowiedzieć, kto jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła zabawa, która polegała na równoczesnym jedzeniu jabłka przez wylosowane pary. Wbrew pozorom zadanie to nie należało do najłatwiejszych, gdyż uczniowie nie mogli przy tym używać rąk. Trzeba jednak przyznać, że mimo to poradzili sobie znakomicie! Końcową atrakcją było przenoszenie jabłek z miski napełnionej wodą. Tutaj również licealiści musieli poradzić sobie bez użycia rąk, więc i to zadanie wymagało od nich nie lada pomysłowości.

Szkolna zabawa andrzejkowa okazała się świetnym pomysłem, który klasom pozwolił się lepiej zintegrować i choć na chwilę oderwać od szkolnych ławek. Wesoła atmosfera z pewnością dobrze nastroiła uczniów do dalszej nauki.

Pełna galeria zdjęć w dziale "Galerie zdjęć" (w panelu po lewej stronie).

Autor: Edyta Tomalska, klasa 1 B