Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
<< Sty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama
...wejdź w przestrzeń swego serca…
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 grudnia 2011 15:45

...wejdź w przestrzeń swego serca...    Dnia 21.09.2011 r. odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Szkolnych Kół Caritas na Jasnej Górze w którym uczestniczyli także wolontariusze z naszej Szkoły. Wspólnotę radości i modlitwy, stanowili młodzi ludzie - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Spotkanie wpisało się w trwający Europejski Rok Wolontariatu, a uczestniczyło w nim ok. 1700 uczniów z 26 diecezji.

    Ci młodzi ludzie ,w natłoku swoich własnych codziennych spraw, znajdują czas na pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to swego rodzaju powołanie młodego człowieka, jakie dostaje on od Pana Boga, które pomaga mu w realizowaniu chrześcijańskiej miłości „Caritas”.

    Spotkanie wszystkich wolontariuszy rozpoczęło się w sali ks. Kordeckiego w jasnogórskim sanktuarium. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej koncelebrowanej przez Ks.kardynała Nycza. Po krzepiącym słowie i Eucharystii wolontariusze przeszli Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich rozważając w sercu słowa każdej ze stacji. Kolejnym punktem były świadectwa młodych ludzi działających w „Caritas” diecezji rzeszowskiej jak „to wszystko zaczęło się kręcić”. Swoje świadectwo służby przekazał nam red. Grzegorz Górny z „Frondy”, który mówił o dobroci serca ludzkiego. Szukając bodźca i pomysłu do dalszych działań w wolontariacie zadawaliśmy pytania Dariuszowi Bagińskiemu z Kabaretu „Mumio” który dzielił się swoim patrzeniem na rodzinę i służbę.

    Ciekawym wydarzeniem był spektakl teatralny w wykonaniu więźniów. Nagrodą dla nas - najbardziej wytrwałych - był koncert Libańskich Ordonków. Nauka libańskiej piosenki, wspólna zabawa z młodymi tak odległego kulturowo kraju wywarła na nas ogromne wrażenie. Najważniejszym celem tego forum było umocnienie w serach tych młodych ludzi chęci pomocy innym, radości, bezinteresownej służby potrzebującym ludziom. Kierując się słowami: „Bogatym nie jest ten kto posiada ale ten kto daje. ” chciejmy również włączyć się w akcje pomocy bliźniemu.

Autor: Ewelina Socha