<< Lip 2017 >>
Warsztaty formacyjne w Pasterce
piątek, 30 grudnia 2011 16:13

Warsztaty formacyjna w Pasterce

W dniach 14-16 października Grupa młodzieży Szkolnego Koła Caritas przy I LO wraz z grupą wolontariuszy ze Św. Katarzyny, Ziębic, Kotowic, uczestniczyła w warsztatach formacyjnych w Pasterce.

Już podczas podróży poznaliśmy prawie wszystkich. Drogę umilał nam śpiew. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w pięknym ośrodku, a czas wieczoru spędziliśmy na zajęciach integracyjnych. W tych dniach zdobyliśmy także Szczeliniec na szczycie którego rozwiązywaliśmy zadania gry dydaktycznej dotyczące problemów młodego człowieka w dzisiejszym świecie oraz zagrożeń związanych z konsumpcyjnym trybem życia.

S. Barbara i s. Maristella oraz Pani Kasia urozmaicały nam każdy wolny czas zabawami, śpiewem i tańcem. Naszą stroną duchową zajął się ks. dr Mieczysław Kinaszczuk. Wielką niespodziankę zrobiła nam s. Barbara. Przygotowała w Wieczerniku Rybę na wzór tej lednickiej, jednak Ryba Siostry miała jeszcze otwarte drzwi, drzwi do Miłości Jezusa.

Uczniowie SKC z naszej szkoły byli bardzo aktywni i zaangażowani w przygotowaniu zabaw czy oprawy muzycznej podczas adoracji. Czas wyciszenia i refleksji wypełniało pytanie: jak nieść pomoc innym, co robić by w swoich środowiskach działać prężnie i dawać świadectwo Chrześcijanina i Wolontariusza. Szybko minął nam ten czas i musieliśmy wracać do naszych domów, ale ponoć kolejne spotkanie już niedługo...

Autor: Agnieszka Sokołowska