<< Kwi 2017 >>
1718192223
Nie bądź sknerą...
sobota, 17 marca 2012 20:00

Nie bądź sknerą, podziel się krwią

Krwi nie da się wyprodukować, a zapotrzebowanie na nią wzrasta. Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Jesteśmy społeczeństwem akcyjnym, działającym za zasadzie "apel-akcja".

Właśnie z tego powodu dwoje uczniów z I LO w Brzegu, Marta Zadorożna i Tomasz Drozd, postanowili zorganizować zbiórkę krwi na terenie swojej szkoły. Nad całością działań w/w uczniów sprawuje opiekę nauczycielka przysposobienia obronnego pani mgr B. Ojdana. Dnia 22 marca 2012r. od godziny 9-12 w mobilnym centrum krwiodawstwa tj. autobusie RCKiK, będzie można oddać krew.

Akcja ta ma na celu pokazać młodym, pełnoletnim już uczniom, jak łatwe jest oddawanie krwi, a także uzmysłowić jak w prosty sposób można pomóc innym, potrzebującym i przede wszystkim, że nie trzeba się tego obawiać!

Krew może oddać każda osoba pełnoletnia, która waży ponad 50 kg i jest zdrowa. Na pobranie krwi trzeba przyjść z dowodem osobistym, wypoczętym i po lekkim śniadaniu. Na miejscu wypełniane będą ankiety, które wstępnie wykażą czy kandydat będzie mógł oddać krew. Następnie przeprowadzone będą wstępne badania oraz konsultacja z lekarzem. Pozyskiwana w ten sposób krew jest poddawana specjalistycznym badaniom.

Jeśli chcesz oddać krew zapraszamy 22 marca 2012r. do I LO w Brzegu.

W celu uzyskania innych, szczegółowych informacji odsyłamy do następujących stron internetowych:

• www.rckik-opole.com.pl
  • www.krewniacy.pl