<< Lis 2017 >>
XII Konkurs Wiedzy o Kresach Wschodnich
niedziela, 15 kwietnia 2012 16:34

Już od dłuższego czasu I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu jest areną zmagań uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego z historią Kresów Wschodnich. Sam konkurs, którego XII edycja odbyła się w Auli I LO 11 kwietnia 2012 roku, organizowany jest przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

W tym roku wygrała uczennica naszej szkoły – Aleksandra Bochniarz z klasy II „d”, która w nagrodę pojedzie na Kresy Wschodnie (w tym także do Lwowa). Tym samym Aleksandra kontynuuje dobrą passę „starego ogólniaka” w zmaganiach z dziejami Kresów – w ubiegłych latach ów konkurs także wygrywali nasi uczniowie (m.in. Aneta Piskorska i Marta Pielechata). Należy wspomnieć również o tym, iż trzecie miejsce zajęła inna uczennica I LO – Monika Stopka z klasy II „a”.

mgr Wojciech Wolak