Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Dzień Otwarty w I LO - 18 maja 2012
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 maja 2012 12:02

Dzień otwarty w I LO

   Dnia 18 maja 2012 roku I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Brzegu otworzyło swoje podwoje dla uczniów najwyższych programowo klas szkół gimnazjalnych z Brzegu i okolic. W trakcie dnia przygotowano dla gości prezentację oferty dydaktycznej na rok szkolny 2012/2013; uczniowie z nachyleń, które obecnie realizowane są w naszej szkole, przedstawiali ze swojej perspektywy funkcjonowanie takich klas jak humanistyczna, społeczno-prawna, językowa, biologiczno-chemiczna czy matematyczno-fizyczna. Uczniowie gimnazjum powinni szczególnie to docenić ze względu na rzetelność i wiarygodność informacji, które podali im ich nieco starsi koledzy.

   Oprócz informacji czysto szkolnych związanych z nauką, przyszli licealiści mieli też okazję zobaczyć i zapoznać się z pasjami, jakie realizują uczniowie I LO. I tak w auli szkoły można było podziwiać kolekcję broni i ekwipunku wojskowego z czasów II Wojny Światowej, którą specjalnie z okazji „Dnia otwartego” do szkoły sprowadził uczeń klasy 2d, Jakub Matyszczak. Cierpliwie i z dużym zaangażowaniem opowiadał zainteresowanym o swojej pasji i staraniach oraz trudach gromadzenia sprzętu historycznego. Tuż obok eksponatów historycznych miłośnicy gier strategicznych toczyli zacięte potyczki o „panowanie nad światem”, który dzięki ustalonym regułom gry stworzono. Wśród uczestników ponownie prym wiedli uczniowie klasy 2d o nachyleniu matematyczno-fizycznym, choć kroku dorównywali im miłośnicy historii z klasy drugiej o nachyleniu społeczno-prawnym. W jeszcze innym miejscu auli można było oglądać kroniki szkolne, które pokazywały szkolną rzeczywistość sprzed dziesiątek lat. Za ich przygotowanie i udostępnienie odpowiedzialne były mgr J. Paszkowska i mgr Z. Wirga–Kołecka. W części artystycznej „Dnia otwartego” wystąpili muzycznie Ewelina Poświstak, Arkadiusz Karolewicz, Dawid Mularski oraz szkolny zespół muzyczny w składzie: Karol Maryszczak, Albert Fijałkowski, Piotr Mędykowski, Maksymilian Rezmer, Karolina Kudra i Karolina Tymków. Mamy nadzieję, że wybór repertuaru muzycznego przypadł przybyłej młodzieży do gustu.

   Po części poświęconej pasjom uczniów „Starego ogólniaka” przyszedł czas na udział w lekcjach pokazowych. Uczniowie mieli do wyboru lekcje z przedmiotów ścisłych (biologia, chemia, fizyka), matematyki oraz języka angielskiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pokazowe w gabinecie biologicznym, gdzie przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu, jakim dysponuje szkoła, badano komórki pod mikroskopem, dokonywano eksperymentów chemicznych jak i fizycznych. Warto też podkreślić, iż odpowiedzialnymi za przebieg doświadczeń i lekcji pokazowych byli samodzielnie uczniowie I LO, którzy wywodzili się z klas 1b i 2b (nachylenie biologiczno-chemiczne) oraz 1d i 2d (nachylenie matematyczno-fizyczne). Nauczyciele, którzy wraz z uczniami przygotowali i koordynowali lekcje pokazowe to mgr M. Dyminczuk, mgr inż. M. Król, mgr G. Lechki, mgr O. Chimczak, mgr A. Łojowska, mgr inż. S. Kownacka oraz mgr M. Szkudlarek. Wśród nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie „Dnia otwartego” byli również mgr B. Kozicka (Rzecznik Praw Ucznia w I LO – koordynator wydarzenia), mgr I. Pasierska (odpowiedzialna za część artystyczną) oraz mgr A. Podlaha.   Dzięki staraniom nauczycieli wychowania fizycznego, mgr B. Czyż i mgr Ł. Dudy, można było również przeprowadzić zawody międzyszkolne. I tak reprezentacja Publicznego Gimnazjum Nr 3 im. Orląt Lwowskich zmierzyła się w rywalizacji z reprezentantami I LO w siatkówce (dziewczęta) i w piłce nożnej (chłopcy). Tym razem lepsi okazali się młodzi licealiści – wierzymy jednak, że ich młodsi koledzy będą mieli okazję do odegrania się za rok, ale już jako uczniowie naszego liceum. Mamy też nadzieję, że „Dzień otwarty” w I LO w Brzegu przypadł wszystkim odwiedzającym do gustu. Chcemy w tym miejscu serdecznie podziękować dyrekcjom tych szkół gimnazjalnych z Brzegu i okolic, które zgodziły się na udział swoich wychowanków w naszym przedsięwzięciu.Autor zdjęć: Marta Mroczkowska, klasa 1b