Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Sukces w finale wojewódzkim OMTTK 2012
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 maja 2012 18:30Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

Sukces drużyny z I LO
   W dniach od 27 do 28 kwietnia 2012 roku drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Brzegu w składzie: Wojciech Bujak, Wojciech Nizio oraz Jakub Sychla wystartowała w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego organizowanego pod egidą PTTK (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze).

   Konkurs nie należy do łatwych, gdyż trzeba się w nim wykazać wiedzą z wielu dziedzin. Drużyna z naszej szkoły rywalizowała więc w konkurencjach takich jak: test krajoznawczy, test topograficzny, kolarski tor sprawnościowy, samarytanka, marsz na orientację, turystyczne abc czy wykonanie karty do kroniki. Bardzo miło jest nam ogłosić, iż tegoroczny start naszych reprezentantów zakończył się sukcesem. Wymienieni wyżej uczniowie z klasy drugiej o nachyleniu społeczno-prawnym zdobyli drugie miejsce w końcowej rywalizacji niewiele ustępując zwycięzcom turnieju, czyli młodzieży z liceum w Głuczhołazach. W wyniku rywalizacji okazało się, iż jako drużyna I LO im. B. Chrobrego w Brzegu okazało się najlepsze w konkurencjach teoretycznych jak i praktycznych. I tak pokonano rywali w testach sprawdzających wiedzę teoretyczną (testy krajoznawczy i topograficzny), udzielaniu pierwszej pomocy (samarytanka) orasz marszu na orientację.

   Warto podkreślić, iż tegoroczny udział naszej drużyny w tym konkursie to pierwszy tego typu start. Należy więc go potraktować jako możliwość do zebrania doświadczenia. Za rok z pewnością będzie lepiej. Poniżej kilka zdjęć z zawodów i przepięknego Prudnika.