<< Lip 2017 >>
Uroczyste zakończenie nauki klas trzecich
czwartek, 10 maja 2012 13:27

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI KLAS TRZECICH W I LO W BRZEGU

1 września 2009 roku naukę w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu rozpoczęła młodzież sześciu klas. Od tej chwili minęły prawie trzy lata i już dorośli, młodzi ludzie musieli pożegnać się ze szkołą, w której przygotowywali się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu – matury. Dzień pożegnania wypadł w piątek 27 kwietnia 2012 roku.

W Auli I LO poza uczniami klas trzecich zebrali się ich wychowawcy, dyrekcja i rodzicie wyróżnionych tytułem prymusa. Uroczystość została podzielona na dwie części – oficjalną i artystyczną. W pierwszej, po zaśpiewaniu hymnu, głos zabrała Pani dyrektor I LO Małgorzata Dyminczuk, która przyszłym maturzystom życzyła powodzenia w trakcie egzaminów. Następnie wręczono nagrody wszystkim tym, którzy w przeciągu minionych trzech lat swoją ciężką pracą dali najlepsze świadectwo temu, jak dobra jest ich szkoła. Później zaś głos zabrała Pani Danuta Denes (członek Rady Rodziców przy I LO), która podziękowała wszystkim pedagogom za trud włożony w przygotowanie uczniów do matury.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której zaprezentowali się uczniowie klas drugich: Ewelina Poświstak w utworze „Szczęśliwej drogi już czas”, Magda Trembecka w „Czas nas uczy pogody” oraz Maksymilian Rezmer w piosence grupy Manchester „Ostatni raz z moja klasą”, a także z pożegnalnym koncertem zespół „Iron Rose”, składający się z uczniów klasy III „c” i III „d” – Artura Ruszały, Tomasza Sobolewskiego, Dawida Sucheckiego i Aleksandry Pietraszewqskiej, wspieranych na perkusji przez Tomasza Jędrysiaka (II „d”). Warto także wspomnieć o występach kabaretowych uczniów z klasy II „c”, II „d” i II „e”, gdzie w rolę m.in. piłkarzy i kibiców znajdujących się pod Stadionem Narodowym (dekoracja wykonana przez uczennice z II „e”) wcielali się: Karol Maryszczak, Grzegorz Gnatowicz, Michał Podgóreczny, Jarosław Jedliński, Adam Popecki i Jakub Dębski.

Pożegnanie zostało przygotowane przez wychowawców klas II „b”, II „c”, II „d” i II „e”. Rolę prowadzącej spotkanie pełniła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego I LO Ewelina Florków (kl. II „a”).

Autor: mgr Wojciech Wolak