<< Maj 2017 >>
Dni Schleswig-Holstein
sobota, 02 czerwca 2012 09:09

Dni Schleswig-Holstein

W dniach od 18 do 21 maja 2012 w I LO w Brzegu odbyły się „Dni Schleswig-Holstein.” Prezentacja dotycząca Schleswig-Holstein oraz związany z nią konkurs wiedzy o tym kraju związkowym przeprowadzone zostały w ramach organizowanego od 2 lat przez PNWM „Dzień.de/der-tag.pl.” PNWM jest organizacją, która od wielu lat współfinansuje wymianę szkolną młodzieży z naszej szkoły ze szkołą partnerską Jungmannschule Eckernforde.

W organizowanym przez naszą szkołę przedsięwzięciu wzięły udział klasy Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIc, IId, IIe. Młodzież zapoznała się z materiałami przygotowanymi przez nauczycielki odpowiedzialne za organizację wymiany oraz odpowiadała na pytania na Karcie Pracy, które dotyczyły tematyki krajoznawczej Schleswig-Holstein.

Młodzież bardzo chętnie wzięła udział w prezentacji, a szczególnie w części konkursowej. Dzięki przeprowadzeniu tej akcji, część uczniów zainteresowała się udziałem w międzynarodowej wymianie młodzieży i zgłosiła chęć wyjazdu w przyszłym roku szkolnym.

Prezentację przygotowały i przeprowadziły:
mgr Anna Królak
mgr Anna Karbowska