<< Maj 2017 >>
Zamek zdobyty, czyli Georgianum 2012
niedziela, 03 czerwca 2012 16:04

Zamek zdobyty, czyli Georgianum 2012

W tym roku Georgianum – impreza organizowana przez Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu – zostało zorganizowane 1 czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Na dziedzińcu naszego piastowskiego zamku odbyły się rozgrywki międzyszkolne, w których startowała młodzież z brzeskich szkół ponadgimnazjlanych. Nasze liceum było godnie reprezentowane przez uczniów klas pierwszych oraz drugich. Wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach, które odbyły się tego dnia, a były to: strzelanie z łuku, układ taneczny, konkurs plastyczny, piosenka kabaretowa oraz konkurs na kobiecy strój z epoki renesansowej i barokowej. Nasza drużyna walczyła zaciekle, ale z poszanowaniem zasad fair play. Sędziowie docenili jej trud, wystawiając wysokie noty za poszczególne występy. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne (padający deszcz) organizatorzy zrezygnowali z rozgrywania konkurencji, które mogłyby narazić uczestników na kontuzje (biegi przełajowe, skakanie na skakance oraz przeciąganie liny).

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na tych, którzy w swych konkurencjach okazali się najlepsi: Karolina Tymków i Karol Maryszczak (piosenka kabaretowa), a także Aleksandra Piotrowicz i Marta Zadorożna (obie w rysowaniu). Zgodnie z obietnicą daną w ubiegłym roku „stary ogólniak” od samego początku walczył o wygraną. Po zsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, iż I LO w Brzegu zwyciężyło. W nagrodę szkoła dostała zestaw kina domowego. Reprezentacja I LO została przygotowana przez mgr. Wojciecha Wolaka (Opiekun Samorządu Uczniowskiego).

Opiekun młodzieży na tegoroczne Georgianum, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły – razem i każdemu z osobna, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu I Liceum Ogólnokształcące walczyło do ostatniej konkurencji o zwycięstwo. I wygrało!

mgr Wojciech Wolak