<< Lis 2017 >>
Podsumowanie osiągnięć matematycznych
poniedziałek, 18 czerwca 2012 14:23

Podsumowanie osiągnięć matematycznych

29 maja w Opolu odbyło się podsumowanie olimpiad i konkursów kuratoryjnych, w tym Małej Olimpiady Matematycznej. Z przyjemnością zawiadamiam, iż uczeń naszej Szkoły, a dziś już absolwent: Artur Grzesiak uzyskał tytuł Laureata XLIV Małej Olimpiady Matematycznej.

W klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na 8 pozycji wśród 19 zespołów, prezentujących duże umiejętności matematyczne. Reprezentacja I LO wystąpiła w składzie:

1. Urszula Baran (klasa Id)
2. Monika Dąbrowska (klasa II d)
3. Jarosław Jedliński (klasa II d)
4. Artur Grzesiak (klasa III c)

Zdaniem organizatora i przewodniczącego Komisji Konkursowej dr. Jana Kowolika poziom Olimpiady był w tym roku wysoki.

Matematyczne zdolności Artura znane są uczniom, którzy zaangażowali się w IX edycję Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Eliminacje były trudne, graliśmy ze szkołami z miasta Opola. Czwórka uczniów, interesujących się matematyką, w nagrodę za udział w meczach weźmie udział w organizowanym pod koniec czerwca obozie matematycznym, finansowanym w większości przez Uniwersytet Wrocławski oraz Fundację Matematyków Wrocławskich.

Dziękuję reprezentacjom I LO oraz wszystkim uczniom za ich pracę i wysiłek włożony w naukę tego pięknego przedmiotu. Życzę zadowolenia i satysfakcji z ocen na zakończenie współpracy w tym roku szkolnym.

Autor: Sylwia Kownacka