Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Nie piję, nie palę i to jest dobre! - Profilaktyka w I LO
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 01 lipca 2012 12:31

Nie piję, nie palę i to jest dobre! - Profilaktyka w I LO

   W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012 zostały przeprowadzone następujące programy profilaktyczne: „Wygrajmy swoją przyszłość” – w I-ym semestrze oraz „Zdrowie na Tak” w II-gim. Całość działań skierowana była do całej społeczności uczniowskiej. Warsztaty dotyczyły minimalizowania ryzyka spożywania przez młodzież środków odurzających oraz kształtowanie u niej zdrowej postawy życiowej. W skład programów poza warsztatami wchodziły: mini kampania na terenie szkoły, konkurs z nagrodami oraz wyjścia młodzieży na basen – dzięki dofinansowaniu programów przez Burmistrza Miasta Brzeg, Wojciecha Huczyńskiego. Koordynatorem i w znacznej części realizatorem działań profilaktycznych w szkole jest mgr Renata Kostecka.

A oto relacja uczennicy z ostatnich warsztatów:

autor: mgr Renata Kostecka

   Dnia 28.05.2012r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dotyczące uzależnienia od narkotyków, w których uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze. Osoby prowadzące z Ośrodka Profilaktycznego z Krakowa w sposób ciekawy i interesujący opowiedziały krótko o konsekwencjach zażywania narkotyków. W tym celu została pokazana prezentacja oraz wyświetlone liczne filmiki, z których największe zaciekawienie wśród młodzieży wywołała seria filmów o skutkach zażywania metaamfetaminy. Pokazywały one, że nawet po jednym razie człowiek jest w stanie się uzależnić, i do tego uzależnienia przystosować całe swoje życie.

   Ponadto uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat narkotyków. Pracując w grupach wypisywali na brystolu wszystko to, co wiedzą o narkotykach, a okazało się, że dość sporo.

   Po zajęciach została przeprowadzona ankieta na temat atrakcyjnego wykładu. Okazało się, że uczniowie docenili wykładowców dając im wysokie oceny.

Autor: Anna Wójcik, kl. Ia