<< Gru 2017 >>
192021222324
„Licealiści w przedszkolu”
poniedziałek, 09 lipca 2012 07:14

„Dzieci, to świat bajek, a młodzież, to świat dorosłych po części – w jednym”

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego współpracują z Publicznym Przedszkolem nr 6 w Brzegu. Zabawy dla przedszkolaków organizują szkolni wolontariusze z kl. IIa. W ramach działań uczniowie z klasy o profilu humanistycznym w latach 2010-13 podjęli inicjatywę zaprezentowania „maluchom” cyklu spektakli bajkowych.

Ten pomysł poparła nauczycielka języka polskiego – mgr Zofia Wirga–Kołecka. Humaniści debiutowali w przedszkolu występem jasełkowym. Przedszkolaki, jak i „aktorzy” podeszli do artystycznego przedsięwzięcia z wielkim zaangażowaniem. Dzieci z entuzjazmem przyjęły opowieść o Bożym Narodzeniu. Po przedstawieniu każde z nich chciało przywitać się ze starszymi kolegami.

Kolejnym przedstawieniem była „Królewna Śnieżka”. Przedszkolaki okazały wielką radość na widok siedmiu krasnoludków. Chętnie śpiewały razem z licealistami piosenkę „My jesteśmy krasnoludki”. Zdarzało się nawet, że dzieci chciały wygonić czarownicę, albo złego myśliwego. Kolejnym przedstawieniem zaprezentowanym przez uczniów z klasy IIa był „Kopciuszek”. Po spektaklu było wielu chętnych do przymierzenia słynnego pantofelka.

Współpraca z przedszkolem była dla licealistów bardzo miłym i pożytecznym doświadczeniem. Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 6 oraz naszej polonistce – Pani Zofii Wirdze–Kołeckiej, która przyjęła rolę „dyrektora artystycznego” przedsięwzięcia humanistów z kl. IIa. Uczniowie zgodnie powtarzają, że „zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie i aprobatę naszej Pani Polonistki”.

Autor: Katarzyna Wiśniewska, klasa 2a