Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
<< Kwi 2017 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  8  9
1213141516
1718192223
252627282930
Reklama
Osiągnięcia uczniów I LO w roku szk. 2010/2011
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2012 17:34

Rok szkolny 2010/2011



Udział młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w projektach, akcjach charytatywnych, działalności wychowawczej.

  • Wolontariat pod opieką mgr R. Kosteckiej w formie Klubu Ośmiu „Orchidea” – pomoc wychowankom brzeskiego domu dziecka;
  • Opieka nad zwierzętami w brzeskim Przytulisku, przeprowadzanie prelekcji dla dzieci ze szkół podstawowych – opiekun mgr R. Kostecka;
  • Współpraca z brzeskim Publicznym Przedszkolem nr 6 – udział uczniów z klasy 2a w przedstawieniu Jasełek, w zabawie choinkowej dla przedszkolaków, założenie grupy wolontariuszy – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • Przeprowadzenie kampanii pro-frekwencyjnej w ramach wyborów samorządowych 2010 (Samorząd Uczniowski) – opiekun mgr W. Wolak;
  • Udział w Światowym Dniu Sprzątania Ziemi – opiekun mgr A. Górnicka;
  • Kwesty w ramach działań Szkolnego Koła PCK „Wyprawka dla żaka” oraz „Czerwonokrzyska gwiazdka” – opiekun mgr inż. M. Król;
  • Dystrybucja cegiełek-kalendarzy w ramach Kampanii Walki z Głodem prowadzonej pod patronatem PCK – opiekun mgr inż. M. Król;
  • Udział A. Popiela w „Uczniowskich Prezentacjach Matematycznych” – opiekun mgr inż. S. Kownacka;
  • Obchody 62. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w formie debaty „Prawa człowieka jako fundament społeczeństwa obywatelskiego” – odpowiedzialny nauczyciel mgr O. Chimczak;
  • Udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych z okazji patronalnego święta św. Stanisława Kostki zatytułowanym „Projekt młodości’ – opiekun s. mgr B. Zegar;
  • Powołanie Szkolnego Koła Caritas – opiekunowie s. mgr B. Zegar, mgr I. Pasierska;
  • Zbiórki darów w ramach działalności Szkolnego Koła Caritas – żywność zbierano w brzeskich supermarketach z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocnych – opiekun s. mgr B. Zegar;
  • Udział w akcji „Szlachetna paczka” – opiekun mgr A. Łojowska;
  • Współpraca z wrocławskim oddziałem British Council – udział klasy 1c w wykładach przedmiotowych – odpowiedzialny nauczyciel mgr B. Kozicka;
  • Współpraca z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu – udział młodzieży w wykładach w ww. uczelni – odpowiedzialny nauczyciel mgr B. Kozicka;
  • Udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych – odpowiedzialny mgr M. Szkudlarek, mgr A. Sobutka, mgr A. Husar, mgr A. Królak;
  • Udział w projekcie „Wybieram e-fizykę” – odpowiedzialny nauczyciel mgr A. Łojowska;
  • Wyjazd do Europarlamentu z siedzibą w Strasburgu w ramach programu „Euroscola” 24 uczniów I LO – odpowiedzialny nauczyciel mgr M. Szkudlarek;
  • Organizacja Kursu Pierwszej Pomocy – opiekun mgr B. Ojdana;

    Etap powiatowy
  • II miejsce Justyny Styrny w Turnieju Poetyckim z okazji XXI Międzynarodowego Najezdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • Wyróżnienie dla Patrycji Kilimiak w Turnieju Poetyckim z okazji XXI Międzynarodowego Najezdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • I miejsce w rejonowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia dla Barbary Piskorskiej – opiekun mgr inż. M. Król;
  • Memoriał Anny Lityńskiej – zawody biegowe – I m. Natalii Jędrzejko, II m. Pauliny Zyzik i Mateusza Łukowskiego, III m. Katarzyny Skotnickiej oraz Michała Kryńskiego w swoich kategoriach wiekowych – opiekun mgr P. Kiełtyka;
  • V miejsce w zawodach piłki nożnej chłopców – opiekun mgr P. Kiełtyka, mgr A. Ulok;
  • III miejsce w zawodach koszykówki chłopców – opiekun mgr A. Ulok;
  • I miejsce w zwodach koszykówki dziewcząt – opiekun mgr A. Ulok;
  • III miejsce w zawodach siatkówki dziewcząt – opiekun mgr P. Kiełtyka;
  • I miejsce w zawodach tenisa stołowego dla Jagody Kawuli i Katarzyny Skotnickiej – opiekun mgr A. Ulok;
  • III miejsce w zawodach siatkówki chłopców – opiekun mgr P. Kiełtyka;
  • IV miejsce w zawodach piłki ręcznej dziewcząt – opiekun mgr Ł. Duda;
  • Udział chóru szkolnego w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Brzeskie Kolędowanie” – opiekun s. mgr B. Zegar;
  • Kwalifikacja do drugiego etapu dla Jakuba Mudraka w XLIV Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym o Puchar Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizycznego – opiekun mgr A. Łojowska;
  • I miejsce M. Pielechaty w Konkursie Wiedzy o Kresach – opiekun mgr W. Wolak;
  • II miejsce Marleny Tyc w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap powiatowy – opiekun mgr B. Kruczek;
  • I miejsce Tiny Kasprzak w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap powiatowy – opiekun mgr G. Woźniak;
  • I miejsce w kat. proza dla A. Kosztowniak w III edycji konkursu literackiego „O Brzeskie Pióro” – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • I miejsce w kat. poezja dla J. Styrny w III edycji konkursu literackiego „O Brzeskie Pióro” – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • II miejsce w kat. poezja dla M. Tyc w III edycji konkursu literackiego „O Brzeskie Pióro” – opiekun mgr B. Kruczek;
  • Wyróżnienia dla L. Szymaniak, K. Pawlak, P. Wiśniewskiego, S. Mirowskiej, P. Wita, A. Nowackiego w III edycji konkursu literackiego „O Brzeskie Pióro” – opiekunowie mgr B. Kruczek, mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • I miejsce dla K. Wiśniewskiej w konkursie „Rocznica Powstań Śląskich” w kat. opowiadanie – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • III miejsce dla K. Maraszka w konkursie „Rocznica Powstań Śląskich” w kat. opowiadanie – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Anglojęzycznych dla uczniów z klasy 2b, za przedstawienie pt. „Harry Potter na 100%” – opiekun mgr B. Kozicka;
  • III miejsce w konkursie „Wiem wszystko o moim powiecie” drużyny w składzie A. Czarna, P. Kraczko, S. Gołębiowski – opiekun mgr A. Podlaha;
  • I miejsce drużyny z I LO w składzie: K. Pach, R. Aleksandrowicz, K. Elżbieciak, K. Stężalska, M. Świderski w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – opiekun mgr B. Ojdana;
  • III miejsce K. Elżbieciak w etapie powiatowym Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu – opiekun mgr B. Ojdana;
  • III miejsce Karoliny Hanyż w konkursie „Sprawdź czy potrafisz znaleźć pracę” – opiekun mgr B. Ojdana;
  • Wyróżnienia dla P. Kurtyki, M. Pączka, K. Sobczak, M. Zadorożnej i A. Marczewskiej w konkursie „Sprawdź czy potrafisz znaleźć pracę” – opiekun mgr B. Ojdana, mgr G. Lechki;
  • Drużyna z I LO w składzie A. Marczewska, M. Zadorożna, N. Biss, A. Zięba zdobyła I miejsce w Dniu Kreatywności, gdzie rywalizowały szkoły średnie Brzegu;
  • II miejsce w zawodach w piłce nożnej dziewcząt – opiekun mgr Ł. Duda;
  • II miejsce w zawodach lekkoatletycznych dla M. Łukowskiego – opiekun mgr B. Czyż;
  • II miejsce w zawodach siatkówki plażowej dziewcząt – opiekun mgr P. Kiełtyka;
  • II miejsce w zawodach siatkówki plażowej chłopców – opiekun mgr P. Kiełtyka;
  • III miejsce zespołu z I LO w powiatowym turnieju o uzależnieniach – opiekun mgr R. Kostecka;
  • Udział w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego „Georgianum” – opiekun mgr W. Wolak;

    Etap wojewódzki
  • Udział uczennicy w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej;
  • Udział uczniów z I LO w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Psychologii – opiekun mgr R. Kostecka;
  • XXXVII Olimpiada Historyczna – uczennica Marta Pielechata zakwalifikowała się do drugiego etapu eliminacji – opiekun mgr W. Wolak;
  • XXXVII Olimpiada Historyczna – uczeń Piotr Badura zakwalifikował się do drugiego etapu eliminacji okręgowych, przeszedł do części ustnej zawodów – opiekun mgr J. Paszkowska;
  • II miejsce Karola Maryszczaka w VII Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • Udział młodzieży z klasy 2a w Konkursie Teatrów Amatorskich „Proscenium” w Nysie – opiekun mgr B. Kruczek;
  • II miejsce Konrada Maraszka w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym PTTK – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • Udział uczniów – Katarzyna Grzegorczyk 1b, Dagamra Skrobich 2a, Katarzyna Miniewicz 1d w wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej – opiekunowie mgr A. Górnicka, mgr M. Dyminczuk;
  • Udział Barbary Piskorskiej w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia – opiekun mgr inż. M. Król;
  • Udział 4 uczniów w wojewódzkim etapie XLIII Małek Olimpiady Matematycznej – opiekunowie mgr inż. S. Kownacka, mgr M. Iwaniec;
  • I miejsce w zawodach półfinału wojewódzkiego w szachach drużynowych (Ewa Kilar, Hubert Kopij, Krzysztof Górski, Tomasz Małecki) i awans do finału – opiekun mgr B. Czyż;
  • I miejsce w zawodach piłki nożnej halowej dziewcząt – opiekun mgr B. Czyż;
  • Udział Konrada Wybulta w Olimpiadzie Przedsiębiorczości – opiekun mgr B. Ojdana;
  • Udział Sebastiana Gołębiowskiego, Krystiana Kubali i Joanny Kutrowskiej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej; wyróżnienie dla S. Gołębiowskiego – opiekun s. mgr B. Zegar;
  • Udział R. Malinowskiego w Olimpiadzie Języka Angielskiego – opiekun mgr B. Kozicka;
  • Udział Roksany Aleksandrowicz i Damiana Kordasa w konkursie fotograficznym „Kobieta a tytoń” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu – opiekun mgr M. Szkudlarek;
  • Udział uczennicy A. Krypel w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego – opiekun mgr A. Królak;
  • Udział ucznia Jakuba Mudraka w XLIV Międzyszkolnym Turnieju Fiycznym, etap drugi – opiekun mgr A. Łojowska;
  • Udział P. Krzykowskiego, P. Sadowińskiego, K. Skotnickiej, R. Aleksandrowicz, K. Pach, W. Gawlasa, S. Wieczorek w konkursie „Bohaterowie mojej miejscowości. Świadectwa historyczne 1945-2010” zorganizowanym przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” – opiekun mgr J. Paszkowska;
  • Udział Marleny Tyc w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap wojewódzki – opiekun mgr B. Kruczek;
  • Udział P. Fudalego, J. Hollera i R. Kędry w ogólnopolskim konkursie fizycznym z zakresu fizyki jądrowej – opiekun mgr O. Chimczak;
  • Udział w etapie wojewódzkim konkursu językowego „Pokaż nam język” uczniów A. Pietraszewska, M. Gołąbek, M. Hejduk, A. Mrozińska, D. Stebel, P. Wit, A. Tomczak – opiekunowie mgr I. Pasierska, mgr M. Szkudlarek, mgr A. Królak, mgr E. Bacza;
  • V miejsce M. Świderskiego w finale wojewódzkim konkursu językowego „Pokaż nam język” – opiekun mgr E. Bacza;
  • Udział uczniów z klasy 2c w konkursie „Euroquizz 2011” – opiekun mgr M. Szkudlarek;
  • Uczennica Anna Mrozińska wzięła udział w Dyktandzie z Języka Niemieckiego – opiekun mgr A. Królak;
  • VIII miejsce drużyny z I LO w składzie K. Hanyż, J. Sychla, J. Matyszczak w konkursie wiedzy pt. „Udział polskich żołnierzy w misjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych” – opiekun mgr B. Ojdana;
  • Nagroda specjalna dla N. Sługockiej z klasy 1a za pracę plastyczną w konkursie pt. „Udział polskich żołnierzy w misjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych” – opiekun mgr B. Ojdana;
  • V miejsce Aleksandry Piotrowicz i wyróżnienie dla Tomasza Jędrysiaka z klasy 1d za pracę plastyczną w konkursie pt. „Udział polskich żołnierzy w misjach pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych” – opiekun mgr B. Ojdana;
  • II miejsce zespołu z I LO w składzie K. Pach, R. Aleksandrowicz, K. Elżbieciak, M. Gąsiorowska oraz K. Jelonek w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy – opiekun mgr B. Ojdana;
  • IV miejsce w finale wojewódzkim tenisa stołowego dla J. Kawuli – opiekun mgr A. Ulok;
  • I miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt dla zespołu z I LO – opiekun mgr A. Ulok;
  • I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych dla zespołu Eu4ia – opiekun mgr B. Czyż;
  • A. Sokołowska, S. Gołębiowski, P. Pelikan uczestniczyli w II etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Bliblijnej – opiekun s. mgr B. Zegar;

    Etap ogólnopolski
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „GEO-Planeta” – opiekun mgr A. Podlaha;
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie „Rekiny Przedsiębiorczości” – opiekun mgr G. Lechki;
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki „Mam haka na raka” uczniów z klasy 2b – opiekun mgr M. Szkudlarek;
  • Wyróżnienie dla Michała Żytkowskiego w II Ogólnopolskim Konkursie Filmu Dokumentalnego „Świat wokół mnie” – opiekun mgr J. Paszkowska;
  • Udział P. Krzykowskiego, P. Sadowińskiego, K. Skotnickiej, W. Gawlasa, S. Wieczorek, A. Antoniewicz, M .Dudzik w konkursie „Nasi bliscy , nasze dzieje, nasza pamięć…” zorganizowanym przez Fundację Polsko-Niemieckie Pojednanie – opiekunowie mgr J. Paszkowska, mgr W. Wolak;
  • Wyróżnienie dla K. Wiśniewskiej, P. Pelikana oraz K. Maraszka w Ogólnopolskim Konkurise Edukacyjnym „Reporter” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i ASP w Warszawie – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka;
  • Udział w Turnieju Fizycznym „Lwiątko” – opiekun mgr A. Łojowska;
  • Nominacja do Nagrody Hakowicza w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki „Mam haka na raka” dla zespołu „Deep breath” z klasy 2b – opiekun mgr M .Szkudlarek;
  • Udział zespołu z klasy 2c z I LO w konkursie organizowanym prze wydawnictwo „Nowa Era” oraz National Geographic „Moje miejsce na ziemi” – opiekun mgr M .Szkudlarek;
  • Udział zespołu z klasy 1a z I LO w konkursie na stworzenie lekcji ogłoszonym przez wydawnictwo Express Publishing „Across Poland Project” – opiekun mgr M. Szkudlarek;
  •