<< Lip 2017 >>
Osiągnięcia uczniów I LO w roku szk. 2011/2012
poniedziałek, 22 października 2012 17:41

Rok szkolny 2011/2012

Udział młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w projektach, akcjach charytatywnych, działalności wychowawczej.

• Klub Ośmiu „Orchidea” – działalność charytatywna (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Współpraca z brzeskim schroniskiem dla zwierząt. (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w projekcie prowadzonym przez Uniwersytet Opolski, Wydział Socjologii pt. „Młodzi socjologowie zmieniają świat” (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w programie „Wygrajmy swoją przyszłość”, „Jestem dla siebie ważny” (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w akcji „Góra grosza” (opiekun mgr W. Wolak)
  • Udział w Światowym Dniu Sprzątania Ziemi (opiekun: mgr A. Górnicka)
  • W ramach działalności Szkolnego Koła Caritas (opiekunowie s. mgr B. Zegar, mgr I. Pasierska):
    - udział w akcji prowadzonej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – sprzedaż cegiełek,
    - przeprowadzenie akcji „Tornister”, „Złotówka dla św. Mikolaja”,
    - akcja zbierania żywności dla dzieci „Podziel się posiłkiem”,
    - „Tak pomagam – Świąteczna Zbiórka Żywności”,
    - ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” (opiekun mgr A. Łojowska).
  • W ramach działalności Szkolnego Koła PCK (opiekun mgr inż. M. Król):
    - udział w kweście „Wyprawka dla żaka”, „Czerwonokrzyska gwiazdka”, „Wielkanoc z PCK”
  • Zorganizowanie tygodniowych obchodów Roku Marii Curie-Skłodowskiej (opiekun mgr G. Lechki)
  • Udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki (opiekunowie mgr G. Lechki, mgr A. Łojowska, mgr inż. S. Kownacka, mgr A. Bogdańska)
  • Udział w Wielkiej Powtórce z Historii organizowanej przez Uniwersytet Opolski – klasa 2e, opiekun mgr J. Paszkowska
  • Współpraca z Nauczycielskimi Kolegiami Języków Obcych w Opolu i Wrocławiu – udział w wykładach anglojęzycznych (opiekunowie: nauczyciele języka angielskiego)
  • Wymiana międzynarodowa z młodzieżą z niemieckiego Eckernforde – opiekunowie: nauczyciele języka niemieckiego oraz angielskiego.
  • Uczniowie I LO z klas 2a i 1b zdobyli certyfikaty w programie European Language Challenge (opiekun mgr M. Szkudlarek)
  • Organizacja Dni Schleswig-Holstein – odpowiedzialni mgr A. Karbowska, mgr A. Królak, dr K. Grobbel-Paprotna
  • Udział I LO w projekcie unijnym „Sapere Aude” (koordynator szkolny mgr G. Lechki)
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki „Mam haka na raka” (opiekun mgr M. Szkudlarek)

Konkursy przedmiotowe, tematyczne, zawody i olimpiady.

Etap powiatowy

• Memoriał Anny Lityńskiej: 2 m. Arleta Stadniczuk, 2m. Paulina Zyzik, 4m. Mateusz Łukowski, 4 m. Eweliny Ołowianej (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • Etap miejski w zawodach piłki nożnej: drużyna chłopców (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • I miejsce w zawodach koszykówki dziewcząt (opiekun mgr A. Ulok)