Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
<< Lip 2017 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Reklama
Osiągnięcia uczniów I LO w roku szk. 2011/2012
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2012 17:41

Rok szkolny 2011/2012



Udział młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w projektach, akcjach charytatywnych, działalności wychowawczej.

  • Klub Ośmiu „Orchidea” – działalność charytatywna (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Współpraca z brzeskim schroniskiem dla zwierząt. (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w projekcie prowadzonym przez Uniwersytet Opolski, Wydział Socjologii pt. „Młodzi socjologowie zmieniają świat” (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w programie „Wygrajmy swoją przyszłość”, „Jestem dla siebie ważny” (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Udział w akcji „Góra grosza” (opiekun mgr W. Wolak)
  • Udział w Światowym Dniu Sprzątania Ziemi (opiekun: mgr A. Górnicka)
  • W ramach działalności Szkolnego Koła Caritas (opiekunowie s. mgr B. Zegar, mgr I. Pasierska):
    - udział w akcji prowadzonej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – sprzedaż cegiełek,
    - przeprowadzenie akcji „Tornister”, „Złotówka dla św. Mikolaja”,
    - akcja zbierania żywności dla dzieci „Podziel się posiłkiem”,
    - „Tak pomagam – Świąteczna Zbiórka Żywności”,
    - ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka” (opiekun mgr A. Łojowska).
  • W ramach działalności Szkolnego Koła PCK (opiekun mgr inż. M. Król):
    - udział w kweście „Wyprawka dla żaka”, „Czerwonokrzyska gwiazdka”, „Wielkanoc z PCK”
  • Zorganizowanie tygodniowych obchodów Roku Marii Curie-Skłodowskiej (opiekun mgr G. Lechki)
  • Udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki (opiekunowie mgr G. Lechki, mgr A. Łojowska, mgr inż. S. Kownacka, mgr A. Bogdańska)
  • Udział w Wielkiej Powtórce z Historii organizowanej przez Uniwersytet Opolski – klasa 2e, opiekun mgr J. Paszkowska
  • Współpraca z Nauczycielskimi Kolegiami Języków Obcych w Opolu i Wrocławiu – udział w wykładach anglojęzycznych (opiekunowie: nauczyciele języka angielskiego)
  • Wymiana międzynarodowa z młodzieżą z niemieckiego Eckernforde – opiekunowie: nauczyciele języka niemieckiego oraz angielskiego.
  • Uczniowie I LO z klas 2a i 1b zdobyli certyfikaty w programie European Language Challenge (opiekun mgr M. Szkudlarek)
  • Organizacja Dni Schleswig-Holstein – odpowiedzialni mgr A. Karbowska, mgr A. Królak, dr K. Grobbel-Paprotna
  • Udział I LO w projekcie unijnym „Sapere Aude” (koordynator szkolny mgr G. Lechki)
  • Udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki „Mam haka na raka” (opiekun mgr M. Szkudlarek)

    Konkursy przedmiotowe, tematyczne, zawody i olimpiady.



    Etap powiatowy

  • Memoriał Anny Lityńskiej: 2 m. Arleta Stadniczuk, 2m. Paulina Zyzik, 4m. Mateusz Łukowski, 4 m. Eweliny Ołowianej (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • Etap miejski w zawodach piłki nożnej: drużyna chłopców (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • I miejsce w zawodach koszykówki dziewcząt (opiekun mgr A. Ulok)
  • II miejsce w zawodach siatkówki chłopców na szczeblu miejskim (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • III miejsce w zawodach w piłce nożnej halowej chłopców na szczeblu miejskim (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • I miejsce w zawodach piłki nożnej halowej dziewcząt na szczeblu miejskim (opiekun mgr B. Czyż)
  • I miejsce w zawodach piłki nożnej halowej dziewcząt na szczeblu powiatowym (opiekun mgr Ł. Duda)
  • I miejsce w zawodach powiatowych w szachach drużynowych – Ewa Kilar, Hubert Kopij, Krzysztof Górski, Tomasz Małecki – awans do półfinału wojewódzkiego (opiekun mgr B. Czyż)
  • XLV Międzyszkolny Turniej Fizyczny o Puchar Zarządu Głównego Towarzystwa Fizycznego dla szkół ponadgimnazjalnych – Bartosz Twardowski (opiekun mgr A. Łojowska)
  • VIII Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej i Religijnej – I miejsce Karol Maryszczak, III miejsce Kamila Szpak, wyróżnienie Agnieszka Sokołowska (opiekunowie: mgr Z. Wirga-Kołecka, mgr B. Kruczek)
  • Konkurs Poezji Lwowskiej i Kresowej – I miejsce Agnieszka Sokołowska, wyróżnienie M. Klimańska (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)
  • Zamkowy Turniej Poetycki – II miejsce Justyny Styrny, opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka
  • Wyróżnienie w Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu – opiekun mgr M. Lewosz
  • VI edycja konkursu „Sprawdź czy potrafisz znaleźć pracę” – Maciej Hejduk I miejsce, Anna Kotala IV miejsce (opiekun mgr G. Lechki)
  • II i IV miejsca w zawodach piłki siatkowej plażowej dziewcząt (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • II miejsce w zawodach piłki siatkowej plażowej chłopców (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • I miejsce drużyny z I LO w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy (opiekun mgr B. Ojdana)
  • I miejsce Edyty Tomalskiej w Olimpiadzie Wiedzy o Historii Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (opiekun mgr B. Ojdana)
  • III miejsce w konkursie „Wiem wszystko o moim powiecie” – Agata Zięba, Karina Birecka, Katarzyna Grzegorczy (opiekun mgr W. Wolak)
  • I miejsce w Georgianum 2012 drużyny z ILO (opiekun mgr W. Wolak)
  • Ewelina Poświstak - I miejsce w konkursie piosenki „You can sing” organizowanym przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu (opiekun mgr A. Hebda-Grabowska)
  • Wyróżnienie dla Aleksandry Kowalczuk oraz Urszuli Baran w III edycji konkursu „Literatura niemiecka w małej formie teatralnej” (opiekunowie nauczyciele języka niemieckiego)
  • I miejsce Aleksandry Bochniarz w Konkursie Wiedzy o Kresach (opiekun mgr W. Wolak)
  • I miejsce Aleksandry Luby i Marleny Tyc Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu powiatowym (opiekun mgr B. Kruczek)
  • Wyróżnienie dla Karola Maryszczaka w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

    Etap wojewódzki

  • Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Teoretycznej i Stosowanej – udział (opiekun mgr R. Kostecka)
  • Turniej Psychologiczny – udział (opiekun mgr R. Kostecka)
  • XXII Olimpiada Teologii Katolickiej – Sebastian Gołębiowski – udział (opiekun s. mgr B. Zegar)
  • Ogólnopolska Olimpiada Znajomości Afryki – Anna Wójcik, Karol Maryszczak - udział (opiekun s. mgr B. Zegar)
  • Konkurs na tematyczną prezentację realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego – I miejsce za prezentację w formie teatralnej, I miejsce w konkursie plastycznym – Aleksandra Bochniarz, Maria Koralewska, Karolina Kocher, Joanna Hnat, Michał Podgóreczny, Adam Popecki, Aleksandra Piotrowicz (opiekun mgr O. Chimczak)
  • Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych – Arleta Stadniczuk, Paulina Zyzik, Mateusz Łukowski oraz Ewelina Ołowiana (opiekun mgr B. Czyż)
  • Półfinał Wojewódzki w zawodach w piłce koszykowej dziewcząt (opiekun mgr A. Ulok)
  • IV miejsce w ćwierćfinale zawodów piłki nożnej halowej dziewcząt na szczeblu wojewódzkim (opiekun mgr Ł. Duda)
  • Udział w półfinałowych zawodach wojewódzkich w szachach drużynowych – Ewa Kilar, Hubert Kopij, Krzysztof Górski, Tomasz Małecki – (opiekun mgr B. Czyż)
  • II miejsce w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej” edycja IX za prace o tematyce „Zostań wolontariuszem, zmieniaj świat i siebie” (opiekun s. mgr B. Zegar)
  • Udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej – Katarzyna Grzegorczyk, Oskar Lach, Agata Zięba (opiekun mgr A. Górnicka)
  • Udział w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – Paweł Bednarz, Paulina Kotuła, Martyna Skulska (opiekun mgr inż. M. Król)
  • III miejsce Martyny Skulskiej w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK (opiekun mgr inż. M. Król)
  • Udział drużyny z I LO w matematycznym Marszu na Orientację (opiekun mgr A. Bogdańska)
  • Udział drużyny z I LO w Dolnośląskich Meczach Matematycznych
  • Udział w XXXVIII Olimpiadzie Historycznej – Sebastian Gołębiowski (opiekun mgr W. Wolak)
  • Udział w XIX Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka (opiekun mgr J. Paszkowska)
  • Udział w II Ogólnopolskim Dyktandzie Języka Niemieckiego – II miejsce Aleksandra Kowalczuk, III miejsce Jarosław Jedliński (opiekunowie dr K. Grobbel-Paprotna, mgr A. Królak)
  • IV miejsce drużyny z I LO w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej i Regionach Partnerskich 2012 (opiekun mgr G. Lechki)
  • VII/VIII miejsce w konkursie „Z klasy do kasy” dla drużyny I LO (opiekun mgr G. Lechki)
  • VIII miejsce Małgorzaty Kawuli w Wojewódzkich Zawodach w Tenisie Stołowym (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • Udział w Wojewódzkich Zawodach w Tenisie Stołowym, gra deblowa – Małgorzata Kawula, Daria Kozimor (opiekun mgr P. Kiełtyka)
  • Udział Agnieszki Sokołowskiej i Sebastiana Gołębiowskiego w XIX Olimpiadzie Teologii Katolickiej „Kościół naszym domem życie” (opiekun s. mgr B. Zegar)
  • Udział Sebastiana Gołębiowskiego, Agnieszki Sokołowskiej i Aleksandry Bajraszewskiej w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (opiekun s. mgr B. Zegar)
  • IV miejsce drużyny z I LO w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy (opiekun mgr B. Ojdana)
  • IV miejsce Edyty Tomalskiej w Olimpiadzie Wiedzy o Historii Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (opiekun mgr B. Ojdana)
  • Udział drużyny z I LO w XVIII Opolskim Turnieju Chemicznym (opiekun mgr inż. M. Król)
  • Artur Grzesiak laureatem XLIV Małej Olimpiady Matematycznej (opiekun mgr inż. S. Kownacka)
  • Drużyna z I LO zajęła 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej XLIV Małej Olimpiady Matematycznej (opiekun mgr inż. S. Kownacka)
  • Konkurs „Pokaż nam język” 2012 Karolina Gustowska, Piotr Doroszko, Jakub Dębski, Maciej Świderski zakwalifikowali się etapu wojewódzkiego (opiekunowie mgr B. Kozicka, mgr M. Szkudlarek, mgr M. Lewosz)
  • Magdalena Trembecka – III miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach
  • II miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego dla drużyny z I LO (opiekun mgr M. Szkudlarek)
  • Katarzyna Świder – I miejsce w konkursie „Książka moim przyjacielem” organizowanym przez Katedrę Literatury Polskiej Uniwersytetu Opolskiego (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

    Etap ogólnopolski

  • II miejsce w Ogólnopolskim Otwartym Grand Prix Dance we Wrześni – Marcin Nowotny, Agnieszka Wróblewska, Magdalena Tama, Aleksandra Marczewska, Aleksandra Czarna, Anita Budzik, Agnieszka Janicka (opiekun mgr B. Czyż)
  • Udział Marleny Tyc w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Zapalona świeca” – opiekun mgr B. Kruczek
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Laur Wierzbaka” – III miejsce Justyny Styrny – opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka
  • Konkurs na Pracę z Literatury (organizator Pałac Młodzieży w Katowicach) – wyróżnienie dla Agaty Piszczek, opiekun mgr Z. Wirga Kołecka
  • Udział 9 uczniów I LO w drugim etapie Ogólnpolskiego Konkursu Know America – opiekun mgr M. Szkudlarek
  • Udział w Ogólnoposkim Turnieju Fizycznym „Lwiątko 2012” – Marek Gołąbek, Kaja Obierzyńska, Arkadiusz Popiel (opiekun mgr A. Łojowska)
  • Ewelina Poświstak – finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face the music” (opiekun mgr A. Hebda-Grabowska)
  • Drużyna „Na haczyku” zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki „Mam haka na raka” (opiekun mgr M. Szkudlarek)
  • Jakub Sychla, Paulina Kurtyka, Wojciech Bujak finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Know America (opiekun mgr M. Szkudlarek)
  • Wyróżnienie dla Adriana Nowackiego w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o wers M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (opiekun mgr B. Kruczek)

  •