<< Maj 2017 >>
Europejski Dzień Języków Obcych 2012
piątek, 02 listopada 2012 11:20

Europejski Dzień Języków Obcych w I Liceum Ogólnokształcącym

W piątek 28 września 2012 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Brzegu obchodzono po rocznej przerwie Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach wydarzenia zorganizowano test wiedzy o krajach wchodzących w obszar angielsko- jak i niemieckojęzyczny stanowiących Unię Europejską, sprawdzono też wiedzę polityczną dotyczącą struktur europejskich. Rozwiązania niełatwych testów podjęły się trzyosobowe drużyny wywodzące się z klas drugich oraz trzecich.

Rywalizacja była zaciekła a w jej wyniku najlepszą okazała się drużyna z klasy 3a w składzie: Karina Birecka, Katarzyna Wiśniewska oraz Agata Zięba. W nagrodę dziewczyny zdobyły dla całej klasy prawo do „Dnia bez Pytania”. Tuż za zwyciężczyniami uplasowali się reprezentanci klasy 2a oraz 3d. Oto kilka zdjęć zrobionych podczas testu teoretycznego.

Klasy pierwsze, w odróżnieniu od swoich starszych kolegów, nie wykazywały się wiedzą teoretyczną, lecz pokazywały swoje zdolności artystyczne jak i twórcze. Ich zadaniem było przedstawienie w dostępnej formie informacji jak i ciekawostek dotyczących krajów od dawna zapisanych w tradycji europejskiej, jednak nie włączonych w struktury Unii Europejskiej: Szwajcarii, Chorwacji oraz Norwegii.

Przyznać należy, że klasy podeszły sumiennie do zadania. Widoczne to było w zaangażowaniu uczniów z klas 1a oraz 1b. W auli szkoły można było wysłuchać informacji geograficznych dotyczących Chorwacji czy Norwegii, wziąć udział w quizie, posłuchać melodii typowych dla przedstawianych krajów oraz przypomnieć sobie z czego słyną wspomniane kraje. Furorę robiły tego dnia też smakołyki, które klasy przygotowały specjalnie na tą okazję przybliżając widowni i jury smaki kulinarne Bałkanów czy Półwyspu Skandynawskiego. Wszystko to sprawiło, iż zadanie jury nie było wcale łatwe. Dlatego ostateczny werdykt i przyznane ex aequo pierwsze miejsce dla klas 1a i 1b nie mogło więc dziwić. Zadowolone klasy w nagrodę otrzymały również prawo do „Dnia bez Pytania”.

Więcej zdjęć w dziale: GALERIE ZDJĘĆ