<< Wrz 2017 >>
Spotkanie IIa z poetą
piątek, 09 listopada 2012 13:25

Spotkanie IIa z poetą

Dnia 4 października 2012 roku, klasa II A miała przyjemność gościć na lekcji j. polskiego brzeskiego poetę Radosława Wiśniowskiego. Celem wizyty było pokazanie młodzieży, że poezja nie zawsze musi być nudna i niezrozumiała – może być również źródłem zabawy oraz refleksji.

Na spotkaniu pisarz poruszył wiele kwestii dotyczących historii poezji. Szczegółowo zobrazował uczniom jak wyglądało pisanie poezji podczas tak ważnych wydarzeń jak zabory czy II wojna światowa. Starał się także odpowiedzieć na pytanie zadane przez jednego z uczniów, dotyczące twórczości Jana Pawła II oraz tego jaki miała ona wpływ na rozwijanie się nurtów poetyckich.

Młodzież była bardzo zainteresowana spotkaniem i z niecierpliwością czeka na następne. Kilku uczniów klasy II A otrzymało także drobne upominki od pana Wiśniowskiego, który również sprawiał wrażenie zadowolonego ze spotkania.

Anna Wójcik, IIA