<< Lis 2017 >>
Dzień Życzliwości w I LO w Brzegu
niedziela, 02 grudnia 2012 16:38

Dzień Życzliwości w I LO w Brzegu

Od 21 listopada 1973 roku na naszej planecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych i tam znane jest pod nazwą „World Hello Day”. Było ono odpowiedzią na konflikt mający miejsce na Bliskim Wschodzie między Egiptem a Izraelem.

W naszym kraju święto to obchodzone jest stosunkowo od niedawna – w 2006 roku Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce zaczął świętować Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Również I LO w Brzegu postanowiło wziąć udział w akcji zainicjowanej w tak szczytnym celu, zważywszy na to, jak mało uśmiechu i radości jest wokół nas na co dzień. Dzięki staraniu uczniów klasy II „a”: Pauli Ciszewskiej, Magdy Pochwały i Łukasza Perzyńskiego, pod opieką Opiekuna Samorządu Uczniowskiego mgra Wojciech Wolaka, dzień 21 listopada 2012 roku w naszej szkole wyglądał trochę inaczej od pozostałych, m.in. uczniowie naszej szkoły otrzymali kolorowe uśmiechy przypominające im o tym dniu.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)