<< Lis 2017 >>
Podsumowanie osiągnięć sportowych w miesiącu listopadzie.
poniedziałek, 03 grudnia 2012 15:58

Miesiąc listopad obecnego roku upłynął dla uczniów I LO jak i nauczycieli wychowania fizycznego pod znakiem kilku rywalizacji sportowych, w których odnieśliśmy znaczące sukcesy.

II Brzeski Bieg Niepodległości

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli lekkoatleci. Rywalizowali oni w biegach ulicznych zorganizowanych z okazji II Brzeskiego Biegu Niepodległości. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego mgr B. Czyż oraz mgr. P. Kiełtyki uczniowie reprezentujący I LO zdobyli pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej. Oto oficjalne zestawienie wyników:

Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce - I LO Brzeg - 328 pkt.
II miejsce - II LO Brzeg - 294 pkt.
III miejsce - ZSB Brzeg - 249 pkt.
IV miejsce - ZSZ Nr 1 Brzeg - 160 pkt.
V miejsce - ZSE Brzeg - 124 pkt.
VI miejsce - SZR Żłobizna - 57 pkt.

Na wyróżnienie zasługuje więc cała drużyna reprezentująca naszą szkołę. W jej składzie znaleźli się:

dziewczęta - M. Koralewska, A. Jarosz, A. Stadniczuk, M. Florczuk, J. Kozłowska, P. Baca;
chłopcy - M. Podgóreczny, M. Hejduk, Sz. Grabowski, W. Korda.

Należy też dodać, że w zespole przygotowującym II Brzeski Bieg Niepodległości znaleźli się nauczyciele, opiekunowie młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego oraz ich podopieczni, którzy odpowiednio realizowali przydzielone im zadania.

Zdjęcia pochodzą ze strony: brzeg-powiat.pl

Powiatowy finał w piłce nożnej halowej chłopców

Duży sukces odnieśli podopieczni mgr A. Uloka, którzy po eliminacjach miejskich po raz kolejny nie znaleźli pogromców tym razem w finale powiatowym rozegranym w Grodkowie. Gratulacje należą się drużynie w składzie:

W. Krawców, P. Pączek, Sz. Kozłowski, M. Kucyniak, M. Wolański, K. Górski, G. Sawicki

Dzięki zwycięstwu w zawodach, uczniowie I LO będą reprezentować nasz Powiat w półfinale wojewódzkim. Trzymamy za nich kciuki również na tym szczeblu.

Powiatowy finał w szachach drużynowych szkół ponadgimanzjalnych

30 listopada 2012 roku drużyna z I LO w składzie: E. Kilar, T. Małecki, K. Górski oraz H. Kopij powtórzyła sukces z roku poprzedniego wygrywając w powiatowym finale w szachach drużynowych. Dzięki temu drużyna uzyskała prawo do reprezentowania Powiatu w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Mamy nadzieję, iż z równie dobrym rezultatem. Opiekunem zespołu jest mgr B. Czyż.