Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
<< Sty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama
Szlachetna Paczka pierwszy raz w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 grudnia 2012 17:21


Szlachetna paczka pierwszy raz w Brzegu


   Wolontariusze z I LO w Brzegu od początku października przygotowują się do finału ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna, który odbędzie się 9-11 grudnia 2011r. Głównym założeniem SZLACHETNEJ PACZKI jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym – tak, aby pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania.

   W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do najbardziej potrzebujących, takich, którzy nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny. Osób starszych i samotnych, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

   Do akcji tej z Brzegu i okolic dołączyło 21 rodzin. Sukces akcji zależy od darczyńców, których -mamy nadzieję- w naszym mieście nie brakuje. Darczyńca dokonuje wyboru rodziny i przygotowuje paczkę odpowiadającą jej potrzebom. Paczki te trafiają do magazynu, który dla okręgu Brzeg będzie znajdował się na terenie I LO. Następnie za pośrednictwem wolontariuszy-opiekunów, przekazywane są one do wybranych rodzin. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl.

ZAANGAŻUJ SIĘ! ZRÓB PACZKĘ.

Wolontariusze I LO Brzeg wraz z opiekunem Anetą Łojowską