Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
<< Sty 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama
Szlachetna Paczka po raz kolejny w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 grudnia 2012 17:34


Szlachetna paczka pierwszy raz kolejny w I LO w Brzegu


   SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, który łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

   Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc. Rodziny w potrzebie oprócz pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmian.

   W 2011 roku, Brzeg po raz pierwszy został jednym z wielu rejonów Szlachetnej Paczki w Polsce. Wtedy też, do projektu włączyła się nasza szkoła- I Liceum Ogólnokształcące. Wolontariusze kierowani przez lidera rejonu Anetę Łojowską wraz z darczyńcami dotarli do 21 potrzebujących rodzin, udzielając im niezbędnej pomocy.

   W tym roku I LO ponownie wzięło udział w akcji. Liczne grono licealistów oraz wolontariusze spoza szkoły pod przewodnictwem Martyny Wójcik opiekowali się 18 rodzinami. W tej edycji projektu skoncentrowano się głównie na odszukaniu rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością. Dzięki wspólnej pracy, dobremu sercu udało się pomóc wszystkim rodzinom z naszego rejonu.Każda z rodzin otrzymała po kilka lub kilkanaście paczek wypełnionych najpotrzebniejszymi rzeczami. Oprócz tego, niektóre z nich zostały obdarowane licznymi upominkami i prezentami, które przysporzyły dodatkowej radości i wdzięczności członków rodzin. Paczki stworzone przez darczyńców, oprócz pomocy materialnej, przyniosły rodzinom także nadzieję na poprawę swojej trudnej sytuacji oraz wiarę w dobro i uczynność ludzi.

   Szlachetna Paczka pokazuje, że niezależnie od wieku, zasobności portfela, każdy może pomóc i przyczynić się do poprawy losu drugiego człowieka. W okresie świąt pomoc ta jest jeszcze bardziej potrzebna. Możemy sprawić prezent nie tylko sobie, ale także innym. Radość oraz wzruszenie tych ludzi może być dla nas najpiękniejszym, jak i najważniejszym prezentem. Wchodząc w cudzy, intymny świat i pomagając, można docenić to, co samemu się otrzymało do tej pory.

   Szczególnie dziękujemy naszym darczyńcom, którzy niejednokrotnie, po raz kolejny dołączyli do naszej drużyny, bez których ta akcja nie mogłaby się odbyć.

Wolontariuszki: Natalia Lemieszczak i Natalia Stefańska uczennice I LO w Brzegu

Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć".