Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Sportowy grudzień i styczeń w I LO
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 stycznia 2013 08:15


Sportowy grudzień i styczeń w I LO - rok szkolny 2012/2013


   Zarówno koniec roku kalendarzowego jak i początek nowego, to gorący czas rozgrywek międzyszkolnych w różnych dyscyplinach sportu. Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą we wszystkich organizowanych w tym czasie zawodach.

   Na początku grudnia rozgrywki zakończyli koszykarze prowadzeni przez mgr Arkadiusza Uloka, którym zabrakło nieco szczęścia aby zakwalifikować się do zawodów powiatowych i ostatecznie zajęli 3 miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych. Skład drużyny: Prorok Igor, Sawicki Grzegorz, Krawców Wojciech, Krokosz Piotr, Pączek Michał, Janczyk Mateusz, Mędykowski Piotr, Małecki Tomasz, Pączek Piotr, Mochniak Grzegorz, Kopij Wiktor.   Po koszykarzach do rozgrywek przystąpili siatkarze. Wygrywając po kolei wszystkie mecze, ulegli w ostatnim spotkaniu drużynie ZSE, awansując jednak do zawodów powiatowych. W tych zawodach rywalami naszej drużyny byli siatkarze z Liceum i ZSR w Grodkowie oraz ponownie z ZSE w Brzegu. Zawody były dużo bardziej zacięte niż na poziomie miejskim, lecz również w nich zabrakło nam nieco szczęścia do pokonania rywala z podwórka. Ostatecznie nasi siatkarze trenowani przez mgr Przemysława Kiełtykę zajęli drugie miejsce, które niestety nie premiuje udziałem w półfinale wojewódzkim. Skład drużyny: Kędra Rafał, Bartłomiej Roman, Moch Łukasz, Krawców Wojciech, Pączek Piotr, Wrzeszczyński Adam, Łopusiewicz Piotr.

   W styczniu rozgrywki rozpoczęły siatkarki naszego Liceum w składzie: Małgorzata Kaliszewska, Karolina Kudra, Monika Stopka, Paulina Onyszkiewicz, Katarzyna Michalak, Patrycja Łyskawa, Katarzyna Miniewicz, Kinga Krężel, które w rozgrywkach na szczeblu miejskim zajęły drugie miejsce przegrywając w decydującym meczu z dziewczętami II LO 2:1. Drugie miejsce podobnie jak u chłopców wiązało się z awansem do rozgrywek szczebla powiatowego. W tych zawodach wzięły udział oprócz naszych dziewczyn zespoły II LO w Brzegu i LO Grodków. Podobnie jak chłopcom, im również nie udał się rewanż i nasze siatkarki zajęły drugie miejsce.   W piątek 18 stycznia swój turniej rozegrali również piłkarze nożni w futsalu, którzy pojechali do Olesna na półfinał wojewódzki. Drużyna w składzie: Krawców Wojciech, Pączek Piotr, Wolański Mateusz, Gutwiński Adam, Kucyniak Mateusz, Kozłowski Szymon, Hejduk Maciej, Sawicki Grzegorz, Górski Krzysztof - po przegranej z faworytami zawodów drużyną z Olesna, stoczyła wyrównany bój z pozostałymi drużynami lecz stosunkiem bramek zajęła 4 miejsce.

   Największy sukces osiągnęła nasza drużyna szachowa w składzie: Ewa Kilar, Krzysztof Górski, Hubert Kopij i Tomasz Małecki, która w półfinale wojewódzkim zajęła drugie miejsce i awansowała do finału – życzymy powodzenia!!!!

   22 stycznia rozegrane zostały powiatowe zawody tenisa stołowego w grze pojedynczej i podwójnej. Podobnie jak w tamtym roku, idąc w ślady swej starszej siostry Jagody, zawody wygrała Małgorzata Kawula awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego.Trzymamy kciuki !!!