<< Paź 2017 >>
"Śpiąca królewna" w Publicznym Przedszkolu nr 6
czwartek, 31 stycznia 2013 08:25

"Śpiąca królewna" w Publicznym Przedszkolu nr 6

I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego od wielu już lat współpracuje z Publicznym Przedszkolem nr 6 w Brzegu. Współpraca przejawia się tym, iż poszczególne klasy humanistyczne naszej szkoły prezentują maluchom przedstawienia teatralne. W poprzednich latach przedstawienia dla przedszkolaków przygotowywali uczniowie obecnej klasy IIIa pod opieką mgr Zofii Wirgi-Kołeckiej. W tym roku maturzyści postanowili "przekazać pałeczkę" młodszym kolegom z klasy I. Nowicjusze postanowili zaprezentować się maluchom w spektaklu pt. "Śpiąca królewna".

Dnia 24 stycznia 2012r. pełni entuzjazmu odwiedzili przedszkole. Przedstawiona przez nich historia wywołała w dzieciach rozmaite emocje: od śmiechu po smutek i strach. Kostiumy i dekoracje budziły na ich twarzach niemały zachwyt. Licealiści popisali się nie tylko umiejętnościami aktorskimi, ale również śpiewem i tańcem. Po występie mali widzowie ustawili się do wspólnego zdjęcia ze starszymi kolegami i z bliska podziwiali bajkowe postaci.

Klasa Ia nie zamierza porzucić zaczętej działalności i coraz częściej odwiedzać i zabawiać milusińskich.

tekst: Aleksandra Matusik, kl. Ia
zdjęcia: Karolina Szwed, kl. Ia