<< Maj 2017 >>
Podsumowanie udziału w wykładach otwartych NKJO w Opolu.
poniedziałek, 04 lutego 2013 11:34

Podsumowanie udziału w wykładach otwartych Nauczycielskiego Kolegium języków Obcych w Opolu

W miesiącach listopadzie oraz grudniu obecnego roku szkolnego młodzież z klas od pierwszych do trzecich z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Brzegu brała udział w wykładach kulturowych zorganizowanych przez Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu. Wykłady prowadzone przez rodzimych użytkowników języka angielskiego tzw. "native speakers" miały za zadanie przybliżyć słuchaczom specyfikę oraz życie w krajach anglojęzycznych, precyzyjniej w Stanach Zjednoczonych.

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem o czym świadczy obecność na wykładach młodzieży z innych szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Prowadzący w interesujący sposób przedstawiał specyfikę świąt amerykańskich, nawet tych nietypowych. Niewielu z nas słyszało wcześniej o takich świętach jak "Macy's Thanksgiving Day Parade" czy "Martin Luther King Day", a teraz nie dziwi informacja podana w ogólnopolskich Wiadomościach o udziale Prezydenta USA Baracka Obamy w charytatywnym odnawianiu oddziału szpitala dziecięcego.

Oto fragment wykładu nt. świąt amerykańskich.

Oto szczegółowy wykaz udziału uczniów I LO w wykładach otwartych:

• 19 listopada 2012 roku - klasy 2b oraz 2c
  • 20 listopada 2012 roku - klasy 1a oraz 1b
  • 27 listopada 2012 roku - klasy 3c oraz 3d
  • 3 grudnia 2012 roku - klasy 2a oraz 3b

Organizatorami wyjazdów byli nauczyciele języka angielskiego: mgr A. Hebda-Grabowska, mgr A. Karbowska, mgr B. Kozicka, mgr B. Kozłowska, mgr I. Pasierska, mgr M. Szkudlarek. Liczymy na kolejne zajęcia tego typu oraz dalszą współpracę z NKJO w Opolu w następnych latach szkolnych.

Kliknij na link, aby zapoznać się z artykułem podsumowującym wykłady na stronach NKJO w Opolu: K L I K N I J.