<< Gru 2017 >>
192021222324
„W ciemności idziemy, w ciemności”
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 15:36
„W ciemności idziemy, w ciemności”

11,18,19, marca 2013 roku w trzech parafiach Brzegu w ramach rekolekcji wielkopostnych uczniowie I LO tworzący Szkolne Koło „Caritas” przedstawili pantomimę „W Tobie pokładam nadzieję”. Swoją postawą, zaangażowaniem i mimiką przenieśli nas w "swój świat" wskazując, że ludzie nie zdają sobie sprawy, iż na każdym kroku szatan próbuje nas skusić do tego, żebyśmy odwrócili się od Boga. Tym akcentem pantomimy przedstawionym również dla całej społeczności szkolnej zakończono zajęcia by przeżywać czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pantomima składała się z 3 części, w których główną rolą była postać Jezusa Chrystusa i Jego przesłania z Ewangelii św. Jana – „Ja jestem światłością świata”.... Uczniowie wcielili się w różne role, zaczynając od zwykłych ludzi, a kończąc na Wierze, Nadziei, Miłości. Chcieli pokazać, że zwykły człowiek kuszony przez szatana może popełnić każdy błąd, lecz od niego zależy to, czy wejdzie znów na dobrą drogę. Mimo wszystkich przeciwności losu, za wszelką cenę szukali dobra, i choć znalazły się osoby, które im przeszkadzały, to na koniec każdy z nich zapragnął życia w wierze i miłości. Zwieńczeniem podejmowanej walki życiowej było odpalenie światła od Nadziei i zaproszenie do przyjęcia światła Chrystusa przez rozniesienie go do publiczności. Pantomima była urozmaicona piosenkami wykonanymi przez Karolinę Szwed z kl. 1a, Magdę Trembecką z kl. 3c Aleksandrę Luby z kl. II d, a na zakończenie Aleksandrę Mrozowską z klasy 1b. Wysiłek koleżanek i kolegów oraz siostry Barbary pobudził wielu do refleksji i wytworzył świetny nastrój i piękny efekt za który serdecznie dziękujemy. Liczymy na kolejne przedstawienia.

Kinga Świętochowska kl. 1b

Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć"