<< Gru 2017 >>
192021222324
Finalistka olimpiady historycznej
środa, 17 kwietnia 2013 19:42

Uczennica klasy IIIa I LO w Brzegu Magdalena Joniec zdobyła tytuł finalisty XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, organizowanej corocznie przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Tegoroczny finał Olimpiady odbył się w Gdańsku w dniach 6 – 7 kwietnia. Partnerem współorganizującym jest Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronem Honorowym jest Marszałek Sejmu RP. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych nabyła z tego powodu następujące uprawnienia:

a) otrzymuje ocenę celującą z historii na koniec roku szkolnego,
b) jest zwolniona z egzaminu maturalnego z historii, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty,
c) zwolnienie z egzaminu dojrzałości z danego przedmiotu jest równoznaczne z uzyskaniem oceny celującej.

Opiekunem merytorycznym uczennicy Magdaleny Joniec był mgr Janusz Jakubów.