<< Wrz 2017 >>
"Archipelag matematyki w I LO"
środa, 17 kwietnia 2013 20:01
Projekt z matematyki realizowany w roku szkolnym 2012/2013 w I LO w Brzegu przez Wydział Nauk Matematycznych i Informatycznych Politechniki Warszawskiej

Informacje ze strony: www.archipelagmatematyki.pl

„Archipelag Matematyki to innowacyjny projekt edukacyjny, który polega na zastosowaniu pracy na specjalnej platformie cyfrowej, jako narzędzia uzupełniającego naukę matematyki w liceach ogólnokształcących. Celem projektu „Archipelag Matematyki” jest zachęcenie uczniów liceów ogólnokształcących do matematyki i do dziedzin, w których odgrywa ona istotną rolę. Cel ma być osiągnięty przez wciągnięcie uczniów do funkcjonującej w Internecie gry „Archipelag Matematyki”, która prezentuje w atrakcyjnej formie zagadnienia matematyczne, z intencją pokazania istoty i piękna idei i twierdzeń matematycznych, bez konieczności poznawania całego formalnego aparatu, który jest potrzebny do ich pełnego uzasadnienia i wykorzystania. Dzieje się to w trakcie wędrowania po Archipelagu, pokonywania przeszkód związanych z rozwiązywaniem problemów matematycznych, grania w gry o zawartości matematycznej, poznawania roli matematyki w wyjaśnianiu i rozumieniu świata oraz jej zastosowań w innych dziedzinach.

Projekt finansowany jest z Programy Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach priorytetu III – „Wysoka jakość systemu edukacji” i działania 3.5. - Projekty innowacyjne.”

Prowadząca zajęcia w I LO: mgr inż. Sylwia Kownacka

W cotygodniowych zajęciach bierze udział grupa 19 osób, są to w większości uczniowie klasy Ic, do których dołączyły dwie uczennice klasy drugiej. Uczniowie testując nową grę mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności i rozwijania zdolności matematycznych.

Projekt jest realizowany na przestrzeni całego roku szkolnego 2012/2013.

Wszystkich zainteresowanych grą zapraszam na stronę archipelagu: www.archipelagmatematyki.pl , gdzie nieźle się bawiąc można również wzbogacić swoją wiedzę.