<< Gru 2017 >>
III miejsce w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
czwartek, 16 maja 2013 16:50
III miejsce w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

W dniu 30.04.2013 grupa ratownicza z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie : Katarzyna Dziedziul, Patrycja Chrabąszcz, Aleksandra Mrozowska, Natalia Świtniewska, Adam Wrzeszczyński (wszyscy z klasy I „b” - nachylenie biologiczno-chemiczne) wzięła udział w kolejnej edycji rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Po uroczystym rozpoczęciu, które miało miejsce na Zamku Piastów Śląskich 7 drużyn, w dwóch kategoriach wiekowych wystartowało w konkurencjach, które obejmowały V stacji, gdzie sprawdzane i oceniane były umiejętności ratowników.

Na I stacji uczniowie rozwiązywali pisemny test z zagadnień dotyczących pierwszej pomocy. Następnie ratownicy przemierzali przez kolejne stacje, w których weryfikowano ich umiejętności praktyczne przy wypadkach takich jak : potrącenie rowerzysty, atak epilepsji, resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Konkurencje nie były zwykłą rywalizacją pomiędzy grupami ratowniczymi. Miały na celu nauczenie młodych ludzi zachowania trzeźwego umysłu oraz precyzji w wykonywaniu podstawowych czynności ratowniczych.

„Już podczas przygotowań uczyliśmy się, jak radzić sobie w nagłych wypadkach, które mogą nas spotkać każdego dnia, nawet kiedy idziemy do szkoły. Konkurs pozwolił nam oswoić się z myślą, że najcenniejszą wartością jest życie ludzkie, a my jako zwykli ludzie możemy pomóc je ocalić” - powiedziała Patrycja Chrabąszcz, jedna z ratowniczek I LO.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych 92 pkt.
II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące 90 pkt.
III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego 90 pkt.

Aleksandra Mrozowska kl. I „b”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć w dziale Galerie zdjęć.