<< Lip 2017 >>
"Wiem wszystko o moim powiecie" 2013
środa, 22 maja 2013 12:07
"Wiem wszystko o moim powiecie" 2013

W tym roku do konkursu "Wiem wszystko o moim powiecie" przystąpiły uczennice kl. II A: Ewa Januszek, Martyna Górecka oraz Kinga Krężel. Pod czujnym okiem p. Wojciecha Wolaka dziewczyny przez miesiąc zgłębiały swą wiedzę z zakresu kultury, historii, samorządu oraz środowiska. Korzystając m.in. z materiałów z poprzednich lat starały się jak najlepiej poznać swój powiat.

Ciężka praca opłaciła się. W dniu 17 kwietnia 2013r. uczennice musiały zmierzyć się z innymi trzyosobowymi grupami z różnych szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym wszystkie grupy musiały odpowiedzieć na wybrane przez siebie pytania z zakresu różnych dziedzin. Następnie wyłonione zostały trzy najlepsze grupy do walki o jak miejsca na podium. Drugi etap przypominał znany teleturniej "Jeden z dziesięciu" Reprezentantki I LO odpowiedziały na każde pytanie, nie popełniły żadnego błędu, co w efekcie zaowocowało pierwszym miejscem.

Nagrodą za ciężką pracę jest trzydniowa wycieczka do Brukseli. Uczennice otrzymały oficjalne zaproszenia do Europarlamentu. Ponadto za zdobycie przez nie największej ilości punktów I Liceum Ogólnokształcące otrzymało specjalną nagrodę dla szkoły w postaci telewizora.

Uczennice kl. IIA głośno dopingowali pozostali uczniowie obecni na widowni ciesząc się i gratulując im sukcesu.

Anna Wójcik