<< Lip 2017 >>
Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich
wtorek, 04 czerwca 2013 16:06

„Dopomóż nadchodzącym chwilom, by były warte wspomnień”

Dnia 26 kwietnia 2013r. mieliśmy okazję pożegnać uczniów klas III. Przed nimi pozostał już tylko egzamin maturalny, a po nim rozpoczną podróż po świecie dorosłych. Uroczysty apel był owocem pracy uczniów z klasy II a pod czujnym okiem p. Agnieszki Krzywańskiej i p. Grażyny Woźniak. Przepiękne dekoracje pomogła wykonać siostra Barbara Zegar.

Część uroczystą apelu rozpoczęło przemówienie pani dyrektor, która życzyła maturzystom jak najlepszych wyników na maturze i studiowania na wymarzonych kierunkach. Następnie wręczono uczniom świadectwa z czerwonymi paskami oraz nagrody w różnych kategoriach. Nowością stał się tytuł „Wolontariusza Roku” Szkolnego Koła Caritas. Nagroda ta przypadła absolwentowi Markowi Kudrze oraz uczniowi kl. IIIc Karolowi Maryszczakowi.

Nie obyło się bez niespodzianek, więc gdy część oficjalna zbliżała się ku końcowi, cała szkoła wyśpiewała „Sto lat!” Aleksandrze Bochniarz, uczennicy z kl.III d, której urodziny przypadły na dzień zakończenia roku szkolnego. Następnie uczniowie kl. II a zaprezentowali swoje talenty w krótkim programie artystycznym.

Za zgodą Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu przyjęło nową tradycję. Każdy z maturzystów otrzymał czapkę absolwenta, którą z radością wyrzucił w powietrze. Całość uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

My uczniowie klas I i II życzymy Wam, maturzystom świetnych wyników na egzaminie dojrzałości, wielu sukcesów i wspaniałych chwil w Waszym dalszym życiu.

Anna Wójcik, klasa II a