Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Rzuć wszystko i chodź do ,,Starego”!
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 czerwca 2013 10:11
Rzuć wszystko i chodź do ,,Starego”!

Dzień ,,otwartych drzwi ” w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu   Dzień 29 maja 2013 roku był w I LO w Brzegu dniem otwartym dla gimnazjalistów, przed którymi stoi wybór szkoły średniej. Każdy doskonale wie, że jest to decyzja bardzo ważna w naszym życiu i powinniśmy się dobrze zastanowić nad tym, kim chcemy być. Uczniowie I LO z klas I i II przygotowali bardzo ciekawy program, ukazujący gimnazjalistom „stary ogólniak”. Do naszej szkoły przybyło wielu kandydatów, pragnących bliżej poznać zarówno historię I LO jak i ofertę edukacyjną, skierowaną właśnie do nich.

   Dzień otwarty rozpoczął się ok. godz. 9.00 w auli szkoły. Przyszli pierwszoklasiści zapoznali się z nachyleniami, jakie oferuje nasza szkoła. Jest ich bardzo dużo, a co najważniejsze, dużym zainteresowaniem cieszyła się klasa sportowa dla chłopców, którą stworzono przy współpracy z OPZPN (Opolski Związek Piłki Nożnej). Następnie kandydaci zapoznali się z fakultetami, o których opowiadali im tegoroczni pierwszoklasiści ,dzieląc się z nimi przy tym swoimi opiniami na ten temat. W przyszłym roku szkolnym mogą powstać typowo akademickie nachylenia, takie jak matematyczno- fizyczne, biologiczno- chemiczne, humanistyczno-prawne, albo dla uczniów o bardziej sprecyzowanych zainteresowaniach, językowe, matematyczno-geograficzne, matematyczno –informatyczne czy humanistyczno-medialne. Po prezentacji fakultetów zabrała głos pani Grażyna Lechki, która przedstawiła imponujące statystyki zdawalności matur w naszej szkole. I LO w Brzegu jest nowoczesną szkołą z tradycjami, ze względu na wysoki poziom kształcenia, jako jedyna szkoła w powiecie, została ujęta w Ogólnopolskim Rankingu ,,Perspektyw” wśród najlepszych liceów w Polsce. Nauczyciele dbają o poziom kształcenia, mając na uwadze to, że tylko dobrze zdana matura otwiera drogę na wymarzone studia, drogę kariery i sukcesu. Chwilę relaksu zapewniło gościom gitarowe brzmienie utworów wykonanych przez ucznia Kondrada Chodaka, który na co dzień gra w zespole OLVEN.

   Po zakończeniu spotkania w auli, kandydaci rozeszli się w grupach do poszczególnych klas, w których nauczyciele i uczniowie przygotowywali dla nich prezentacje na różne tematy. W gabinecie języka polskiego uczniowie klasy II A zaprezentowali krótką prezentację na temat kółek zainteresowań w naszej szkole. Całość poprowadził Dawid Niezgoda, który również opowiedział o szkolnej gazecie internetowej „ StaryNews”, (opiekunem jest pani Grażyna Woźniak), następnie Anna Wójcik opowiedziała o konkursach literackich (m. in. ,,O brzeskie pióro”), w których nasi koledzy zdobywają zasłużone pierwsze miejsca. Na zakończenie Krystian Bernacki omówił genezę powstania oraz przyszłość szkolnego teatru ,,Aneks”, prowadzonego przez panią Beatę Kruczek. Obecni goście udali się również na prezentację językową z angielskiego i niemieckiego. Lekcje te wywołały duże zainteresowanie, gdyż były prowadzone przy pomocy licznych multimediów, które często pojawiają się na zwykłych zajęciach w szkole. Młodzież uczestniczyła również w grach i zabawach językowych, mogła obejrzeć awatary i komiksy, wykonane przez starszych kolegów. Najciekawsze okazały się prezentacje z przedmiotów ścisłych: chemii, fizyki i biologii. Uczniowie klas I i II pod kierunkiem nauczycieli przedstawili bardzo ciekawe pokazy i doświadczenia, o czym mówią tytuły: ,, Jajkożerna butelka”, ,,Woda tuczy, Wyścig kulek”.

   Ponadto gimnazjaliści mogli zapoznać się z działalnością naszego samorządu uczniowskiego. W wyświetlonej prezentacji wymienione zostały akcje ,w jakie angażuje się I LO oraz liczne wycieczki zagraniczne i krajowe, w których brali udział nasi uczniowie. Wspomniani zostali także sławni absolwenci naszej szkoły, np. piosenkarz Kamil Bednarek i aktorka Emilia Komarnicka. Następnie zaproszeni gimnazjaliści udali się do klasy historycznej, gdzie mogli przeglądać stare dzienniki, kroniki i zdjęcia przygotowane przez uczestników kółka fotograficznego pod opieką p. Jadwigi Paszkowskiej „Historia powiatu brzeskiego w obiektywie”. Najstarsze zbiory pochodziły z 1945r, czym przyszli pierwszoklasiści byli wyraźnie zaskoczeni. Swą prezentację przedstawiła także przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas, ukazując jak bardzo uczniowie naszej szkoły lubią pomagać innym rozwijając przy tym swoje umiejętności wokalno-aktorskie. Okazało się, co wynika z przeprowadzonych ,,na gorąco” miniwywiadów z gimnazjalistami, że w I LO zobaczyli grono zżytych przyjaciół i kreatywnych wspierających się osób.

   Myślimy, że dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym można uznać za niezwykle udany. Gimnazjaliści z widocznym zainteresowaniem uczestniczyli w każdej prezentacji, zadawali pytania o zajęcia dodatkowe, przygotowanie do matury i co najważniejsze - o to czy nauczyciele są wymagający. Wielu z nich już teraz wyraziło chęć podjęcia nauki w naszej szkole. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie we wrześniu.

Tekst: Anna Wójcik, Dawid Niezgoda (Koło dziennikarskie w I LO)
Zdjęcia: Martyna Kawarska, Aleksandra Mrozowska - SKF "Szklane Oko"